چهار شنبه, 02 آبان,1397

با اتمام اجرای عملیات گازرسانی در آخرین شهر استان زنجان چشمان نوربهاری ها به گرمای گاز طبیعی روشن شد

با اتمام اجرای عملیات گازرسانی در آخرین شهر استان زنجان چشمان نوربهاری ها به گرمای گاز طبیعی روشن شد

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ با اتمام اجرای عملیات گازرسانی شهر نوربهار خدابنده، که با حضور استاندار به بهره برداری رسید؛ 100 درصد جمعیت شهری استان زنجان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شد.
اسدالله درویش ‌امیری در این مراسم با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 75 درصد روستاهای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند، گفت: گازرسانی به مناطق کم برخوردار و دور افتاده از اقدامات عمده ای است که دولت تدبیر و امید آن را به طور جدی در دستور کار قرار داده است.
وی ابراز داشت: در دهه ‌فجر امسال نیز ۶۰ روستای دیگر از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان نیز در این مراسم با اعلام اینکه با بهره برداری از عملیات گازرسانی شهر نوربهار خدابنده، همه جمعیت شهری استان زنجان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند؛ گفت: به لطف خداوند متعال و زحمات کارکنان خدوم این شرکت؛ در حال حاضر همه شهرهای استان به شبکه گازرسانی کشور متصل بوده و از گاز طبیعی استفاده می کنند.
سید سعید عسگریان از صرف هزینه 8 میلیارد و 976 میلیون تومانی برای اتمام این طرح گاز رسانی خبر داد و افزود: حجم عملیات اجرایی این پروژه گازرسانی؛ ۱۲ کیلومتر خط تغذیه در اندازه های 8 و 10 اینچ از روستای زرین گل تا شهر نوربهار و ۱۵ کیلومتر شبکه فولادی و پلی‌اتیلن است.
وی با اعلام اینکه تاکنون ۷۳۲ انشعاب گاز در شهر نوربهار نصب شده است؛ گفت: همچنین قابلیت اشتراک پذیری برای یک هزار و 56 خانوار در این شهر وجود دارد و تاکنون 700 اشتراک در نوربهار پذیرش شده است.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان ادامه داد: طی دهه فجر امسال تعداد روستاهای گازدار این شهرستان به 107 مورد می رسد و با انتخاب پیمانکار همه روستاهای باقی مانده بالای 20 خانوار خدابنده تا پایان امسال و طی سال آینده در مرحله گازرسانی قرار می گیرد.
مهندس عسگریان اعلام کرد: با اقدامات انجام شده؛ میزان بهره مندی روستاهای شهرستان خدابنده از 58.9 درصد فعلی به 64.9 درصد خواهد رسید.
گفتنی است شهر نوربهار در جنوب‌ شرقی استان و در بخش مرکزی شهرستان خدابنده قرار دارد که با استان قزوین هم‌مرز بوده و بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1390 جمعیت این شهر سه هزار و 660 نفر با یکهزار و 87 خانوار است.

نظر شما چیست
آخرین اخبار
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان: مردم دقّت بیشتری کنند/ نصب صحیح شیلنگ بخاری و دودکش ها در بالا بردن ایمنی بخاری ها تاثیر بسزایی دارد
نادر رابطی تاکید کرد: وسایل گازسوز همانند سایر وسایل مشابه برای روشن شدن و سوختن مناسب؛ نیاز به هوا دارند و تنها راه ارتباطی آنها با فضای خارج از ساختمان؛ از طریق هواکش است.
1397/08/01
مدیر عامل گاز زنجان در دیدار با رئیس کل دادگستری استان: ممانعت معارضین؛ مشکل عمده در اجرای پروژه های گازرسانی در روستاها / تعامل بین دو دستگاه اجرایی تاثیر بسزایی در تسریع روند اجرای پروژه ها دارد
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ در دیدار مدیر عامل و اعضای هیات مدیره گاز زنجان با رئیس کل دادگستری استان؛ مهندس احمدلو با ارائه گزارشی از وضعیت گازرسانی به شهرها و روستاهای استان؛ اعلام کر ...
1397/07/29
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان تشریح کرد: مردم از سلامت دودکش و اتصالات بخاری اطمینان حاصل کنند
نادر رابطی با اشاره به آغاز فصل سرما، در مورد رعایت نکات ایمنی برای جلوگیری از بروز گازگرفتگی اظهار کرد: مردم در هنگام نصب وسایل گازسوز باید نسبت به سلامت دودکش و شیلنگ گاز اطمینان حاصل کنند.
1397/07/23
در 6 ماه نخست امسال صورت گرفت: مصرف بیش از 543 میلیون متر مکعب گاز در نیروگاه های استان زنجان
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از مصرف بیش از ۵۴۳ میلیون متر مکعب گاز در نیروگاه های استان زنجان در ۶ ماه نخست سال ۹۷ خبر داد.
1397/07/22
با حضور رئیس هیات مدیره شرکت گاز استان زنجان انجام شد؛ تمرین و تقویت عکس العمل کارکنان گاز زنجان با برگزاری مانور زلزله
خانم آذر ملک محمدی؛ ارائه آموزش و انجام پیگیری های لازم و مستمر را مهمترین عامل در ارتقاء سطح آمادگی کارکنان و کاهش خطرات احتمالی اعلام کرد.
1397/07/15
عزاداری و قرائت زیارت عاشورا همزمان با دهه اول محرم؛ بهانه ای برای عرض ارادت کارکنان گاز زنجان به پیشگاه حضرت امام حسین (ع) و 72 شهید کربلا
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان همزمان با آغاز ماه محرم الحرام و ایام عزاداری سالار شهیدان و سرور آزادگان عالم؛ حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، کارکنان این شرکت با سیاهپوش کردن در و دیوار، رخت عز ...
1397/07/08
در راستای ایمنی و نگهداری شبکه های گازرسانی انجام شد؛ نشت یابی 1 هزار و 355 کیلومتر از خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز زنجان در 5 ماهه امسال
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از نشت یابی ۱ هزار و ۳۵۵ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز توسط واحد بازرسی فنی این شرکت در ۵ ماهه سال ۹۷ خبر داد.
1397/06/27
در سال حمایت از کالای ایرانی؛ شرکت گاز ناحیه خرمدره زنجان به عنوان دستگاه برتر جشنواره شهید رجایی، معرفی شد
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان، در پی برگزاری جشنواره شهید رجایی سال ۹۷، فرماندار شهرستان خرمدره؛ با اهداء تندیس جشنواره و لوح تقدیر؛ گاز ناحیه خرمدره را به عنوان دستگاه برتر معرفی، از خدما ...
1397/06/27
s