چهار شنبه, 02 آبان,1397

موج سرما و بارش برف مصرف گاز را افزایش داد؛ مصرف گاز زنجانی ها به 9 میلیون و 100 هزار مترمکعب رسید

موج سرما و بارش برف مصرف گاز را افزایش داد؛  مصرف گاز زنجانی ها به 9 میلیون و 100 هزار مترمکعب رسید

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ مدیر عامل این شرکت با اشاره به مصرف 9 میلیون و 100 هزار متر مکعبی گاز در استان گفت: با خارج کردن مصرف نیروگاه ها الویت با مصارف خانگی است و قطعی گاز در استان نداشتیم.
سید سعید عسگریان تعداد مشترکین خانگی استان را 287 هزار و 233 مشترک اعلام کرد و افزود: در استان زنجان 309 هزار و 231 مشترک گاز وجود دارد که 20 هزار و 912 مصرف کننده آن تجاری و یک هزار و 86 مصرف کننده مشترکین عمده و صنعتی را شامل می شود.
وی افزود: در حال حاضر100 درصد از جمعیت شهری و73.3 درصد از جمعیت روستایی از گاز طبیعی بهره‎مند هستند که در مجموع 92.5 درصد از کل خانوارهای شهری و روستایی استان زنجان از گاز طبیعی استفاده می‌کنند.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه بالاترین مصرف گاز تا قبل از سرمای اخیر در استان به 8 میلیون و 900 هزار متر مکعب رسیده بود؛ ابراز داشت: پیش‌بینی می‌کنیم با بیشترین سردی و برودت هوا که دی‌ ماه خواهیم داشت؛ حد مصرف، به بیش از 10 میلیون متر مکعب در روز نیز برسد.
عسگریان با اشاره به اینکه بیشترین مصرف گاز در بخش خانگی و معادل 85 درصد از مصارف گاز طبیعی را شامل می شود؛ اعلام کرد: برای صرفه‌جویی در گاز و جلوگیری از قطعی گاز بخش خانگی که از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ 10 تا 15 روز است که گاز نیروگاه قطع شده است.
وی با تأکید بر رعایت نکات ایمنی از شهروندان خواست: با توجه به وزش باد و بوران علاوه بر کنترل مکرر دودکش منازل، در نصب وسایل گاز سوز مانند بخاری یا پکیج دقت کرده و حتماً از باز بودن مجاری هوا و مسیر دودکش، اطمینان حاصل کنند.
مدیر شرکت گاز استان زنجان همچنین بر عدم نصب وسایل گازسوز در محیط‌های بسته و بدون دودکش تأکید کرد و افزود: از شهروندان درخواست داریم از قراردادن قطعات لوله دودکش به صورت لب به لب خودداری و حتماً از دودکش‌های نوع نر و ماده که موجب آب‌بندی در محل اتصال و عدم خروج گازهای حاصل از احتراق خواهد شد، استفاده کنند.
وی با توصیه به مردم برای رعایت حد مصرف گاز؛ از ایشان خواست: شعله را در حداکثر قرار ندهند، چون علاوه بر پرتی که حرارتی بالا دارد، شاهد کاهش اکسیژن نیزخواهیم بود.
عسگریان افزود: مصرف گاز شهروندان نسبت به مدت مشابه روز قبل یک میلیون و 500 هزار متر مکعب افزایش را نشان می دهد که باید با توجه به افزایش برودت هوا و کاهش دما بر مصرف بهینه در استان دقت شود.
شهروندان می توانند تنها با تنظیم دمای منازل خود بین 18 تا 21 درجه؛ صرفه جویی چشم گیری را موجب شوند.

نظر شما چیست
آخرین اخبار
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان: مردم دقّت بیشتری کنند/ نصب صحیح شیلنگ بخاری و دودکش ها در بالا بردن ایمنی بخاری ها تاثیر بسزایی دارد
نادر رابطی تاکید کرد: وسایل گازسوز همانند سایر وسایل مشابه برای روشن شدن و سوختن مناسب؛ نیاز به هوا دارند و تنها راه ارتباطی آنها با فضای خارج از ساختمان؛ از طریق هواکش است.
1397/08/01
مدیر عامل گاز زنجان در دیدار با رئیس کل دادگستری استان: ممانعت معارضین؛ مشکل عمده در اجرای پروژه های گازرسانی در روستاها / تعامل بین دو دستگاه اجرایی تاثیر بسزایی در تسریع روند اجرای پروژه ها دارد
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ در دیدار مدیر عامل و اعضای هیات مدیره گاز زنجان با رئیس کل دادگستری استان؛ مهندس احمدلو با ارائه گزارشی از وضعیت گازرسانی به شهرها و روستاهای استان؛ اعلام کر ...
1397/07/29
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان تشریح کرد: مردم از سلامت دودکش و اتصالات بخاری اطمینان حاصل کنند
نادر رابطی با اشاره به آغاز فصل سرما، در مورد رعایت نکات ایمنی برای جلوگیری از بروز گازگرفتگی اظهار کرد: مردم در هنگام نصب وسایل گازسوز باید نسبت به سلامت دودکش و شیلنگ گاز اطمینان حاصل کنند.
1397/07/23
در 6 ماه نخست امسال صورت گرفت: مصرف بیش از 543 میلیون متر مکعب گاز در نیروگاه های استان زنجان
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از مصرف بیش از ۵۴۳ میلیون متر مکعب گاز در نیروگاه های استان زنجان در ۶ ماه نخست سال ۹۷ خبر داد.
1397/07/22
با حضور رئیس هیات مدیره شرکت گاز استان زنجان انجام شد؛ تمرین و تقویت عکس العمل کارکنان گاز زنجان با برگزاری مانور زلزله
خانم آذر ملک محمدی؛ ارائه آموزش و انجام پیگیری های لازم و مستمر را مهمترین عامل در ارتقاء سطح آمادگی کارکنان و کاهش خطرات احتمالی اعلام کرد.
1397/07/15
عزاداری و قرائت زیارت عاشورا همزمان با دهه اول محرم؛ بهانه ای برای عرض ارادت کارکنان گاز زنجان به پیشگاه حضرت امام حسین (ع) و 72 شهید کربلا
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان همزمان با آغاز ماه محرم الحرام و ایام عزاداری سالار شهیدان و سرور آزادگان عالم؛ حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، کارکنان این شرکت با سیاهپوش کردن در و دیوار، رخت عز ...
1397/07/08
در راستای ایمنی و نگهداری شبکه های گازرسانی انجام شد؛ نشت یابی 1 هزار و 355 کیلومتر از خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز زنجان در 5 ماهه امسال
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از نشت یابی ۱ هزار و ۳۵۵ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز توسط واحد بازرسی فنی این شرکت در ۵ ماهه سال ۹۷ خبر داد.
1397/06/27
در سال حمایت از کالای ایرانی؛ شرکت گاز ناحیه خرمدره زنجان به عنوان دستگاه برتر جشنواره شهید رجایی، معرفی شد
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان، در پی برگزاری جشنواره شهید رجایی سال ۹۷، فرماندار شهرستان خرمدره؛ با اهداء تندیس جشنواره و لوح تقدیر؛ گاز ناحیه خرمدره را به عنوان دستگاه برتر معرفی، از خدما ...
1397/06/27
s