سه شنبه, 01 خرداد,1397

موج سرما و بارش برف مصرف گاز را افزایش داد؛ مصرف گاز زنجانی ها به 9 میلیون و 100 هزار مترمکعب رسید

موج سرما و بارش برف مصرف گاز را افزایش داد؛  مصرف گاز زنجانی ها به 9 میلیون و 100 هزار مترمکعب رسید

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ مدیر عامل این شرکت با اشاره به مصرف 9 میلیون و 100 هزار متر مکعبی گاز در استان گفت: با خارج کردن مصرف نیروگاه ها الویت با مصارف خانگی است و قطعی گاز در استان نداشتیم.
سید سعید عسگریان تعداد مشترکین خانگی استان را 287 هزار و 233 مشترک اعلام کرد و افزود: در استان زنجان 309 هزار و 231 مشترک گاز وجود دارد که 20 هزار و 912 مصرف کننده آن تجاری و یک هزار و 86 مصرف کننده مشترکین عمده و صنعتی را شامل می شود.
وی افزود: در حال حاضر100 درصد از جمعیت شهری و73.3 درصد از جمعیت روستایی از گاز طبیعی بهره‎مند هستند که در مجموع 92.5 درصد از کل خانوارهای شهری و روستایی استان زنجان از گاز طبیعی استفاده می‌کنند.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه بالاترین مصرف گاز تا قبل از سرمای اخیر در استان به 8 میلیون و 900 هزار متر مکعب رسیده بود؛ ابراز داشت: پیش‌بینی می‌کنیم با بیشترین سردی و برودت هوا که دی‌ ماه خواهیم داشت؛ حد مصرف، به بیش از 10 میلیون متر مکعب در روز نیز برسد.
عسگریان با اشاره به اینکه بیشترین مصرف گاز در بخش خانگی و معادل 85 درصد از مصارف گاز طبیعی را شامل می شود؛ اعلام کرد: برای صرفه‌جویی در گاز و جلوگیری از قطعی گاز بخش خانگی که از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ 10 تا 15 روز است که گاز نیروگاه قطع شده است.
وی با تأکید بر رعایت نکات ایمنی از شهروندان خواست: با توجه به وزش باد و بوران علاوه بر کنترل مکرر دودکش منازل، در نصب وسایل گاز سوز مانند بخاری یا پکیج دقت کرده و حتماً از باز بودن مجاری هوا و مسیر دودکش، اطمینان حاصل کنند.
مدیر شرکت گاز استان زنجان همچنین بر عدم نصب وسایل گازسوز در محیط‌های بسته و بدون دودکش تأکید کرد و افزود: از شهروندان درخواست داریم از قراردادن قطعات لوله دودکش به صورت لب به لب خودداری و حتماً از دودکش‌های نوع نر و ماده که موجب آب‌بندی در محل اتصال و عدم خروج گازهای حاصل از احتراق خواهد شد، استفاده کنند.
وی با توصیه به مردم برای رعایت حد مصرف گاز؛ از ایشان خواست: شعله را در حداکثر قرار ندهند، چون علاوه بر پرتی که حرارتی بالا دارد، شاهد کاهش اکسیژن نیزخواهیم بود.
عسگریان افزود: مصرف گاز شهروندان نسبت به مدت مشابه روز قبل یک میلیون و 500 هزار متر مکعب افزایش را نشان می دهد که باید با توجه به افزایش برودت هوا و کاهش دما بر مصرف بهینه در استان دقت شود.
شهروندان می توانند تنها با تنظیم دمای منازل خود بین 18 تا 21 درجه؛ صرفه جویی چشم گیری را موجب شوند.

نظر شما چیست
آخرین اخبار
مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران در زنجان: اختصاص 362 میلیارد تومان اعتبار با هدف تامین گاز روستاها و صنایع باقیمانده استان زنجان
مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: بر اساس برنامه های در دست اجرا؛ با اختصاص ۳۶۲ میلیارد تومان اعتبار گاز رسانی در سال ۹۷؛ در صدد بهره مندی هر چه بیشتر گاز روستاها و صنایع استان زنجان هستیم
1397/02/25
مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران در زنجان اعلام کرد: اولویت شرکت ملی گاز، گازرسانی به 21 هزار واحد صنعتی
مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: براساس برنامه های در دست اجرای این شرکت ۲۱ هزار واحد صنعتی کوچک و باقیمانده در کشور با ۱.۴ دهم میلیارد دلار سرمایه گذاری از گاز طبیعی برخوردار می شوند.
1397/02/25
با کاهش فرآیند پاسخگویی به 7 روز؛ گاز زنجان به عنوان بهترین دستگاه پاسخگو معرفی شد
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبر گفت: طبق گزارش سیستمی از اقدامات صورت گرفته توسط دستگاه های اجرایی استان؛ ابوالفضل عباسچیان؛ نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان در نامه ...
1397/02/25
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان: ‌ترویج فرهنگ حیات قرآنی ‌بین خانواده‌ها و ارتقای سلامت سازمانی؛ مهمترین دستاورد مسابقات قرآن در گاز زنجان
مرحله مقدماتی یازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه؛ ویژه کارکنان و همسران کارکنان شرکت گاز استان زنجان؛ در آستانه ماه مبارک رمضان؛ برگزار شد.
1397/02/23
با حضور مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران انجام شد: مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان
مهندس موسی احمدلو به عنوان مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان منصوب و جایگزین سید سعید عسگریان شد
1397/02/20
حرکت رو به رشد و پرشتاب گاز زنجان در توسعه گازرسانی به اقصی نقاط استان برخورداری 85 درصد خانوارهای روستایی استان از گاز طبیعی با اجرای کامل مصوبات سفر ریاست جمهوری
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبر گفت: با اجرای کامل مصوبات سفر ریاست جمهوری؛ برخورداری خانوارهای روستایی استان به بیش از ۸۵ درصد می رسد.
1397/02/20
رقابت 95 نفر از فرزندان کارکنان گاز زنجان در مرحله مقدماتی مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه
مرحله مقدماتی بیست و دومین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه؛ ویژه فرزندان کارکنان شرکت گاز استان زنجان؛ همزمان با اعیاد شعبانیه برگزار شد.
1397/02/11
مدیر عامل در نشست با کارگران گاز زنجان: از رفع دغدغه های شغلی تا رفاه زندگی؛ از حقوق کارگران حمایت می کنیم
همزمان با هفته کار و کارگر؛ مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان در نشستی صمیمی با کارگران این شرکت؛ ضمن شنیدن درخواست ها و مشکلات مطرح شده؛ گفت: با بررسی درخواست ها و مشکلات مطروحه، تمام تلاش خود را برای رف ...
1397/02/11
s