سه شنبه, 30 بهمن,1397

موج سرما و بارش برف مصرف گاز را افزایش داد؛ مصرف گاز زنجانی ها به 9 میلیون و 100 هزار مترمکعب رسید

موج سرما و بارش برف مصرف گاز را افزایش داد؛  مصرف گاز زنجانی ها به 9 میلیون و 100 هزار مترمکعب رسید

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ مدیر عامل این شرکت با اشاره به مصرف 9 میلیون و 100 هزار متر مکعبی گاز در استان گفت: با خارج کردن مصرف نیروگاه ها الویت با مصارف خانگی است و قطعی گاز در استان نداشتیم.
سید سعید عسگریان تعداد مشترکین خانگی استان را 287 هزار و 233 مشترک اعلام کرد و افزود: در استان زنجان 309 هزار و 231 مشترک گاز وجود دارد که 20 هزار و 912 مصرف کننده آن تجاری و یک هزار و 86 مصرف کننده مشترکین عمده و صنعتی را شامل می شود.
وی افزود: در حال حاضر100 درصد از جمعیت شهری و73.3 درصد از جمعیت روستایی از گاز طبیعی بهره‎مند هستند که در مجموع 92.5 درصد از کل خانوارهای شهری و روستایی استان زنجان از گاز طبیعی استفاده می‌کنند.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه بالاترین مصرف گاز تا قبل از سرمای اخیر در استان به 8 میلیون و 900 هزار متر مکعب رسیده بود؛ ابراز داشت: پیش‌بینی می‌کنیم با بیشترین سردی و برودت هوا که دی‌ ماه خواهیم داشت؛ حد مصرف، به بیش از 10 میلیون متر مکعب در روز نیز برسد.
عسگریان با اشاره به اینکه بیشترین مصرف گاز در بخش خانگی و معادل 85 درصد از مصارف گاز طبیعی را شامل می شود؛ اعلام کرد: برای صرفه‌جویی در گاز و جلوگیری از قطعی گاز بخش خانگی که از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ 10 تا 15 روز است که گاز نیروگاه قطع شده است.
وی با تأکید بر رعایت نکات ایمنی از شهروندان خواست: با توجه به وزش باد و بوران علاوه بر کنترل مکرر دودکش منازل، در نصب وسایل گاز سوز مانند بخاری یا پکیج دقت کرده و حتماً از باز بودن مجاری هوا و مسیر دودکش، اطمینان حاصل کنند.
مدیر شرکت گاز استان زنجان همچنین بر عدم نصب وسایل گازسوز در محیط‌های بسته و بدون دودکش تأکید کرد و افزود: از شهروندان درخواست داریم از قراردادن قطعات لوله دودکش به صورت لب به لب خودداری و حتماً از دودکش‌های نوع نر و ماده که موجب آب‌بندی در محل اتصال و عدم خروج گازهای حاصل از احتراق خواهد شد، استفاده کنند.
وی با توصیه به مردم برای رعایت حد مصرف گاز؛ از ایشان خواست: شعله را در حداکثر قرار ندهند، چون علاوه بر پرتی که حرارتی بالا دارد، شاهد کاهش اکسیژن نیزخواهیم بود.
عسگریان افزود: مصرف گاز شهروندان نسبت به مدت مشابه روز قبل یک میلیون و 500 هزار متر مکعب افزایش را نشان می دهد که باید با توجه به افزایش برودت هوا و کاهش دما بر مصرف بهینه در استان دقت شود.
شهروندان می توانند تنها با تنظیم دمای منازل خود بین 18 تا 21 درجه؛ صرفه جویی چشم گیری را موجب شوند.

نظر شما چیست
آخرین اخبار
در پی انجام خدمات گازرسانی به روستاهای شهرستان ایجرود؛ نماینده مردم شهرستان های ایجرود و ماهنشان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان از خدمات گاز زنجان تقدیر کرد
با انجام فعالیت های گسترده گازرسانی و بهره مندی ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۵ درصد جمعیت روستایی شهرستان ایجرود از نعمت گاز طبیعی؛ دکتر سید مرتضی خاتمی؛ از خدمات ارزشمند گاز زنجان در راستای افزایش رفاه اجت ...
1397/11/21
بیانیه 22 بهمن
کارکنان شرکت گاز استان زنجان با انتشار بیانیه‌ایی همگام با ملت شهید پرور و همیشه در صحنه ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یافته و با آرمانهای امام راحل (ره) و شهیدان انقلاب تجدید پیمان می کنند.
1397/11/21
همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر؛ ۳۵ طرح گازرسانی روستایی در زنجان افتتاح ‌شد
روستای نکتوی شهرستان ایجرود در هفتمین روز از دهه مبارک فجر؛ میزبان استاندار، امام جمعه، فرماندار، مدیر عامل شرکت گاز و برخی مدیران اجرایی استان شد تا با افتتاح طرح گازرسانی در این روستا و افتتاح همزما ...
1397/11/17
با افتتاح طرح های گازرسانی در دهه فجر امسال؛ 540 روستای استان زنجان از نعمت گاز بهره مند هستند
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبر گفت: با افتتاح ۳۵ طرح گازرسانی روستایی در دهه فجر امسال؛ شمار روستاهای بهره مند استان به ۵۴۰ روستا رسید.
1397/11/16
همزمان با دهه مبارک فجر؛ ارائه دستاوردهای چهل ساله شرکت گاز استان زنجان در نمایشگاه «شکوه چهل سالگی»
همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛ گاز زنجان همگام با دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و انقلاب اسلامی استان؛ دستاوردهای چهل ساله خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داد.
1397/11/16
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان: توزیع بیش از 8 هزار اقلام فرهنگی در نمایشگاه شکوه چهل سالگی
گاز زنجان با توزیع اقلام فرهنگی متنوع در نمایشگاه شکوه چهل سالگی؛ گامی دیگر در اطلاع رسانی مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی بر می دارد.
1397/11/16
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان خطاب به اصحاب رسانه: اتصال21 شهر و 540 روستای استان به شبکه گاز کشور/ تا پایان برنامه ششم توسعه؛ برای دستیابی به بهره مندی 95 درصدی خانوار روستایی استان گام بر می داریم
به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و در آستانه دهه مباکر فجر؛ مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: به برکت انقلاب اسلامی؛ ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۶/۸۲ درصد جمع ...
1397/11/13
مدیر عامل گاز زنجان در جمع اصحاب رسانه استان اعلام کرد: کیمیای گاز؛ خانه های 329 هزار و 472 مشترک گاز زنجانی را گرم کرده است
مهندس احمدلو در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اعلام این خبر گفت: این شرکت در حال حاضر به ۳۰۶ هزار و ۱۱۳ مشترک خانگی، ۲۲ هزار و ۱۹۸ مشترک تجاری و یک هزار و ۱۶ ...
1397/11/08
s