دوشنبه, 02 مهر,1397

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان: دوره های آموزشی برگزار شده برای کارکنان در سال 96 نزدیک به 50 درصد رشد داشته است

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان: دوره های آموزشی برگزار شده برای کارکنان در سال 96 نزدیک به 50 درصد رشد داشته است

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ مدیر عامل این شرکت از برگزاری 33 هزار و 100 نفر ساعت آموزش برای کارکنان رسمی و پیمانی خبر داد و گفت: امسال شاهد رشد 7/48 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 95 هستیم.
مهندس سید سعید عسگریان با اعلام اینکه سال گذشته 22 هزار و 250 نفر ساعت آموزش برای کارکنان برگزار شده است؛ افزود: به همت واحد آموزش امسال 33 هزار و 100 نفر ساعت آموزش برای 2 هزار و 280 نفر از کارکنان گاز زنجان در قالب100 دوره مختلف تخصصی و عمومی برگزار شده است که رشد 7/48 درصدی، بسیار ارزشمند و قابل توجه است.
وی با بیان اینکه ارتقاء رشد علمی و پرورش قابلیت های دانشی و مهارتی کارکنان به عنوان سرمایه های اصلی شرکت؛ از مهم ترین اهداف و برنامه های اجرایی شرکت گاز استان زنجان است؛ گفت: این برنامه ها در سایت آموزش زنجان ، ابهر ،استفاده از سامانه آموزش مجازی شرکت ملی گازو یا از طریق اعزام همکاران به شرکت های گاز استانی همجوار یا سایر مراکز آموزشی معتبر اجرا شده است.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با مطلوب خواندن سطح کیفی برگزاری این دوره ها و استقبال خوب کارکنان، اعلام کرد: دوره های مختلف فنی و تخصصی با 15 هزار و 874  نفر ساعت تا پایان اسفند؛ بیشترین نفر ساعت آموزش را به خود اختصاص داده است.
مهندس عسگریان با اشاره به ضرورت و اهمیت آموزش پیمانکاران و تاکیدات HSE شرکت ملی گاز در این راستا، به تدوین تقویم آموزشی برای کارکنان این مجموعه اشاره کرد و ابراز داشت: اجرای دوره های HSE با 15 هزار و 541 نفر ساعت نیز؛ رتبه بعدی آموزش را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: با تدوین تقویم آموزشی و برنامه ریزی های انجام شده؛ واحد آموزش موفق به اجرای 17 هزار و 517 نفر ساعت آموزش برای هزار و 73 نفر از نیروهای پیمانکار در قالب 33 دوره آموزشی شده است.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان ابراز داشت: همچنین در راستای تعامل صنعت با دانشگاه در سال 96، این شرکت توانسته است از خدمات 45 کار آموز در قالب 2 هزار و 60 نفر ساعت کارآموزی در واحد های مختلف شرکت استفاده نماید.
در ادامه مسئول آموزش شرکت گاز استان زنجان نیز با قدردانی از حمایت های بی دریغ مدیریت این شرکت، اعضای هیات مدیره، روسای واحد ها و حضور فعال کارکنان در دوره های مختلف آموزشی ابراز داشت: واحد آموزش به عنوان یک واحد فعال و پیشرو با برقراری تعامل مستمر با سایر واحد ها و برگزاری دوره های مختلف فنی تخصصی، اداری، مالی، حراست، بازرگانی، رایانه، HSE، دوره های فرهنگی و ... در جهت تامین نیاز های آموزشی موثر کارکنان رسمی و پیمانکاری و افزایش آگاهی و دانش کارکنان به صورت جدی گام بر می دارد.
وحیده لطفی به اقدامات منحصر به فردی که برای نخستین بار توسط واحد آموزش گاز زنجان انجام شده است؛ اشاره کرد و اعلام داشت: حضورمتولیان آموزش این شرکت در دوره آموزشی هوش هیجانی به صورت آنلاین برای نخستین بار در سطح شرکت ملی گاز ایران، تهیه و تولید محتوای 5 فیلم آموزشی، عضویت تعدادی ازکارشناسان خبره  گاز زنجان در کارگروه تدوین استاندارد آموزشی مشاغل پیمانکاری بهره برداری مانند تکنسین برق و حفاظت از زنگ، به عنوان اولین شرکت در اجرای این پروژه؛ از جمله این اقدامات است.
وی، تدوین بانک اطلاعاتی نیروهای پیمانکار و آموزش ایشان، برگزاری جلسات توجیهی با مدیران و نمایندگان شرکت های پیمانکاری، ثبت نام و شرکت در دوره های آموزش مجازی برای 400 نفر از نیروهای فنی پیمانکار در قالب دوره های آموزشی ایمنی و تخصصی برای اولین بار در سطح شرکت ملی گاز ایران را نیز از دیگر اقدامات قابل توجه انجام شده توسط واحد آموزش این شرکت عنوان کرد.
مسئول آموزش شرکت گاز استان زنجان ابراز داشت: در راستای اجرایی کردن تفاهم نامه بین شرکت ملی گاز با سازمان فنی و حرفه ای به منظور آموزش و ارتقاء دانش و مهارت نیروهای پیمانکار طرف قرار داد با شرکت گاز؛ همچنین اقدام به تجهیز سایت کارگاهی برای اجرای دوره های فنی و مهارتی کرده ایم.
خانم لطفی همچنین از برگزاری کارگاههای آموزش ایمنی ورود به فضای بسته، ایمنی کار در ارتفاع، ایمنی گود برداری و برق جهت نیروهای پیمانکار به صورت کاملاً کاربردی خبر داد .
وی انجام نیاز سنجی سال 97 شرکت بر اساس نرم افزار ایده، برگزاری دوره آموزشی RBI با حضور استاد بین المللی برای اولین بار در سطح شرکت و برگزاری جلسات مختلف با کاربران و مدیران شرکت های پیمانکاری با هدف بررسی اثر بخش بودن دوره های آموزش مجازی با حضور مدیرعامل گاز زنجان را از دیگر اقدامات اثر بخش در حوزه آموزش عنوان کرد و افزود: در این زمینه نیز به عنوان اولین شرکت برگزار کننده در سطح شرکت ملی گاز ایران بوده ایم که گزارشی مبسوط از اقدامات انجام شده به استحضار مدیر منابع انسانی شرکت ملی رسیده است.
گفتنی است؛ برگزاری دوره آموزشی آداب و اسرار نماز ، تفسیر قرآن کریم در ماه مبارک رمضان، حقوق شهروندی، 7s ، پولشویی  ، نقش حجاب در حفظ حریم خانواده و سمینار آموزشی مهارتهای زندگی با رویکرد مسائل زناشویی از دیگر عناوین دوره های آموزشی فرهنگی برگزار شده در سال 96 برای بهره مندی هر چه بیشتر کارکنان گاز زنجان بوده است.


نظر شما چیست
آخرین اخبار
در راستای ایمنی و نگهداری شبکه های گازرسانی انجام شد؛ نشت یابی 1 هزار و 355 کیلومتر از خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز زنجان در 5 ماهه امسال
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از نشت یابی ۱ هزار و ۳۵۵ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز توسط واحد بازرسی فنی این شرکت در ۵ ماهه سال ۹۷ خبر داد.
1397/06/27
در سال حمایت از کالای ایرانی؛ شرکت گاز ناحیه خرمدره زنجان به عنوان دستگاه برتر جشنواره شهید رجایی، معرفی شد
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان، در پی برگزاری جشنواره شهید رجایی سال ۹۷، فرماندار شهرستان خرمدره؛ با اهداء تندیس جشنواره و لوح تقدیر؛ گاز ناحیه خرمدره را به عنوان دستگاه برتر معرفی، از خدما ...
1397/06/27
با حضور استاندار صورت گرفت: افتتاح مرکز آموزش کارکنان گاز زنجان با سرمایه گذاری700 میلیون تومانی
استاندار زنجان افتتاح نخستین مرکز آموزش عملی کارکنان شرکت گاز استان زنجان در راستای توانمندسازی و ارتقاء توان فنی و مهارتی نیروهای پیمانکاری این شرکت را نمونه عینی و عملی اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.
1397/06/19
همزمان با هفته دولت و در جمع اهالی روستای آقبلاغ خدابنده صورت گرفت: افتتاح و کلنگ زنی 32 طرح گازرسانی روستایی و افتتاح 41 واحد صنعتی – تولیدی با حضور استاندار زنجان
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ طرح گازرسانی به ۴۱ واحد صنعتی – تولیدی و ۱۵روستای استان افتتاح و عملیات اجرایی ۱۷ پروژه گازرسانی روستایی دیگر با حضور استاندار، ائمه جمعه شهرهای قیدار و سجاس ...
1397/06/06
مدیر عامل گاز زنجان در برنامه زنده رادیویی به مناسبت هفته دولت؛ نزدیک به 80 درصد از خانوار روستایی استان از نعمت گاز بهره مند هستند/ این میزان تا پایان امسال به 90 درصد می رسد
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان در راستای اقدامات انجام شده در نحوه تامین گاز شهروندان زنجانی، مناطق روستایی، مشترکین جدید، گازرسانی به واحد های صنعتی استان و اقدامات هفته دولت، مهندس احمدلو ...
1397/06/05
همزمان با هفته دولت انجام می گیرد: افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 73 طرح گازرسانی در استان زنجان
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان، همزمان با هفته دولت، ۵۶ طرح گازرسانی و عمرانی؛ افتتاح و عملیات اجرایی ۱۷ پروژه گازرسانی دیگر نیز با اختصاص و صرف هزینه ای بیش از ۳۵ میلیارد و ۵۷۸ میلیون توما ...
1397/06/04
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان: با افتتاح طرح های گازرسانی در هفته دولت؛ نزدیک به 80 درصد خانوار روستایی شهرستان طارم از گاز طبیعی بهره مند می شوند
مهندس موسی احمدلو نرخ خانوار روستاهای بهره مند از گاز شهرستان طارم را ۷۹.۹ درصد اعلام کرد و گفت: با اقدامات انجام شده ۹ هزار و ۱۱۴ خانوار طارمی از نعمت گاز طبیعی استفاده می کنند.
1397/06/04
مدیرعامل گاز زنجان پاسخگوی درخواست ها و شکایات مردمی. این بار از کانال مرکز ارتباطات مردمی (سامد 111 )
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ مهندس موسی احمدلو ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه روز دوشنبه ۲۹ مرداد ۹۷ از طریق کانال مرکز ارتباطات مردمی سامد به شماره ۱۱۱ پاسخگوی درخواست ها و شکایات مردمی است.
1397/05/28
s