شنبه, 26 اسفند,1396

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان: دوره های آموزشی برگزار شده برای کارکنان در سال 96 نزدیک به 50 درصد رشد داشته است

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان: دوره های آموزشی برگزار شده برای کارکنان در سال 96 نزدیک به 50 درصد رشد داشته است

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ مدیر عامل این شرکت از برگزاری 33 هزار و 100 نفر ساعت آموزش برای کارکنان رسمی و پیمانی خبر داد و گفت: امسال شاهد رشد 7/48 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 95 هستیم.
مهندس سید سعید عسگریان با اعلام اینکه سال گذشته 22 هزار و 250 نفر ساعت آموزش برای کارکنان برگزار شده است؛ افزود: به همت واحد آموزش امسال 33 هزار و 100 نفر ساعت آموزش برای 2 هزار و 280 نفر از کارکنان گاز زنجان در قالب100 دوره مختلف تخصصی و عمومی برگزار شده است که رشد 7/48 درصدی، بسیار ارزشمند و قابل توجه است.
وی با بیان اینکه ارتقاء رشد علمی و پرورش قابلیت های دانشی و مهارتی کارکنان به عنوان سرمایه های اصلی شرکت؛ از مهم ترین اهداف و برنامه های اجرایی شرکت گاز استان زنجان است؛ گفت: این برنامه ها در سایت آموزش زنجان ، ابهر ،استفاده از سامانه آموزش مجازی شرکت ملی گازو یا از طریق اعزام همکاران به شرکت های گاز استانی همجوار یا سایر مراکز آموزشی معتبر اجرا شده است.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با مطلوب خواندن سطح کیفی برگزاری این دوره ها و استقبال خوب کارکنان، اعلام کرد: دوره های مختلف فنی و تخصصی با 15 هزار و 874  نفر ساعت تا پایان اسفند؛ بیشترین نفر ساعت آموزش را به خود اختصاص داده است.
مهندس عسگریان با اشاره به ضرورت و اهمیت آموزش پیمانکاران و تاکیدات HSE شرکت ملی گاز در این راستا، به تدوین تقویم آموزشی برای کارکنان این مجموعه اشاره کرد و ابراز داشت: اجرای دوره های HSE با 15 هزار و 541 نفر ساعت نیز؛ رتبه بعدی آموزش را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: با تدوین تقویم آموزشی و برنامه ریزی های انجام شده؛ واحد آموزش موفق به اجرای 17 هزار و 517 نفر ساعت آموزش برای هزار و 73 نفر از نیروهای پیمانکار در قالب 33 دوره آموزشی شده است.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان ابراز داشت: همچنین در راستای تعامل صنعت با دانشگاه در سال 96، این شرکت توانسته است از خدمات 45 کار آموز در قالب 2 هزار و 60 نفر ساعت کارآموزی در واحد های مختلف شرکت استفاده نماید.
در ادامه مسئول آموزش شرکت گاز استان زنجان نیز با قدردانی از حمایت های بی دریغ مدیریت این شرکت، اعضای هیات مدیره، روسای واحد ها و حضور فعال کارکنان در دوره های مختلف آموزشی ابراز داشت: واحد آموزش به عنوان یک واحد فعال و پیشرو با برقراری تعامل مستمر با سایر واحد ها و برگزاری دوره های مختلف فنی تخصصی، اداری، مالی، حراست، بازرگانی، رایانه، HSE، دوره های فرهنگی و ... در جهت تامین نیاز های آموزشی موثر کارکنان رسمی و پیمانکاری و افزایش آگاهی و دانش کارکنان به صورت جدی گام بر می دارد.
وحیده لطفی به اقدامات منحصر به فردی که برای نخستین بار توسط واحد آموزش گاز زنجان انجام شده است؛ اشاره کرد و اعلام داشت: حضورمتولیان آموزش این شرکت در دوره آموزشی هوش هیجانی به صورت آنلاین برای نخستین بار در سطح شرکت ملی گاز ایران، تهیه و تولید محتوای 5 فیلم آموزشی، عضویت تعدادی ازکارشناسان خبره  گاز زنجان در کارگروه تدوین استاندارد آموزشی مشاغل پیمانکاری بهره برداری مانند تکنسین برق و حفاظت از زنگ، به عنوان اولین شرکت در اجرای این پروژه؛ از جمله این اقدامات است.
وی، تدوین بانک اطلاعاتی نیروهای پیمانکار و آموزش ایشان، برگزاری جلسات توجیهی با مدیران و نمایندگان شرکت های پیمانکاری، ثبت نام و شرکت در دوره های آموزش مجازی برای 400 نفر از نیروهای فنی پیمانکار در قالب دوره های آموزشی ایمنی و تخصصی برای اولین بار در سطح شرکت ملی گاز ایران را نیز از دیگر اقدامات قابل توجه انجام شده توسط واحد آموزش این شرکت عنوان کرد.
مسئول آموزش شرکت گاز استان زنجان ابراز داشت: در راستای اجرایی کردن تفاهم نامه بین شرکت ملی گاز با سازمان فنی و حرفه ای به منظور آموزش و ارتقاء دانش و مهارت نیروهای پیمانکار طرف قرار داد با شرکت گاز؛ همچنین اقدام به تجهیز سایت کارگاهی برای اجرای دوره های فنی و مهارتی کرده ایم.
خانم لطفی همچنین از برگزاری کارگاههای آموزش ایمنی ورود به فضای بسته، ایمنی کار در ارتفاع، ایمنی گود برداری و برق جهت نیروهای پیمانکار به صورت کاملاً کاربردی خبر داد .
وی انجام نیاز سنجی سال 97 شرکت بر اساس نرم افزار ایده، برگزاری دوره آموزشی RBI با حضور استاد بین المللی برای اولین بار در سطح شرکت و برگزاری جلسات مختلف با کاربران و مدیران شرکت های پیمانکاری با هدف بررسی اثر بخش بودن دوره های آموزش مجازی با حضور مدیرعامل گاز زنجان را از دیگر اقدامات اثر بخش در حوزه آموزش عنوان کرد و افزود: در این زمینه نیز به عنوان اولین شرکت برگزار کننده در سطح شرکت ملی گاز ایران بوده ایم که گزارشی مبسوط از اقدامات انجام شده به استحضار مدیر منابع انسانی شرکت ملی رسیده است.
گفتنی است؛ برگزاری دوره آموزشی آداب و اسرار نماز ، تفسیر قرآن کریم در ماه مبارک رمضان، حقوق شهروندی، 7s ، پولشویی  ، نقش حجاب در حفظ حریم خانواده و سمینار آموزشی مهارتهای زندگی با رویکرد مسائل زناشویی از دیگر عناوین دوره های آموزشی فرهنگی برگزار شده در سال 96 برای بهره مندی هر چه بیشتر کارکنان گاز زنجان بوده است.


نظر شما چیست
آخرین اخبار
گامی در جهت نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی؛ برگزاری مسابقه « انقلاب خمینی(ره) احیای ارزشهای حسینی (ع)» در گاز زنجان
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان از برگزاری مسابقه کتابخوانی «ترنم پیرروزی» با هدف ارتقای معلومات کارکنان و خانواده های ایشان نسبت به مفاهیم انقلاب اسلامی و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی خب ...
1396/12/20
نشان تعهد به تعالی، در نخستین جشنواره سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران به گاز زنجان اهدا شد
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ نشان "تعهد به تعالی سازمانی" به همراه تندیس و لوح تقدیر از سوی دبیرخانه جایزه سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز؛ به مهندس عسگریان، مدیرعامل شرکت گاز استان زن ...
1396/12/20
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان: دوره های آموزشی برگزار شده برای کارکنان در سال 96 نزدیک به 50 درصد رشد داشته است
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ مدیر عامل این شرکت از برگزاری ۳۳ هزار و ۱۰۰ نفر ساعت آموزش برای کارکنان رسمی و پیمانی خبر داد و گفت: امسال شاهد رشد ۷/۴۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ هستیم ...
1396/12/20
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان: مصرف گاز استان زنجان در 11 ماه امسال به 2 میلیارد و 228 میلیون متر مکعب رسید
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ مهندس عسگریان با اعلام اینکه در ۱۱ ماه امسال یک میلیارد و ۴۲۰ میلیون متر مکعب گاز در بخش های خانگی، تجاری و صنعتی مصرف شده است؛ گفت: با احتساب ۸۰۸ میلیون متر ...
1396/12/15
در 11ماهه امسال انجام شد : نشت یابی از 4 هزار و 996 کیلومتر از خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز در زنجان
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ مدیر عامل این شرکت از نشت یابی ۴ هزار و ۹۹۶ کیلومتر خط تغذیه و شبکه توزیع توسط واحد بازرسی فنی این شرکت در۱۱ ماهه سال جاری خبر داد.
1396/12/07
در پی اجرای کامل مدیریت خوردگی برای اولین بار در سطح مدیریت گازرسانی؛ جشن سومین سالگرد تاسیس کمیته مدیریت خوردگی در شرکت گاز استان زنجان برپا
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان، مدیر عامل این شرکت با اعلام این خبر گفت: گاز زنجان از سال ۹۳ تا کنون با برگزاری چهل جلسه کاری در سه سال گذشته، در اواخر امسال اقدام به ممیزی داخلی واحدهای مر ...
1396/12/06
شرکت فنی - خدماتی گاز زنجان برای نهمین سال متوالی رتبه برتر شورای اقامه نماز استان را کسب کرد
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ با انجام فعالیت های گسترده فرهنگی در راستای ترویج و توسعه فرهنگ نماز و در پی کسب نتیجه مطلوب در فعالیت های استانی و شهرستانی؛ گاز زنجان؛ لوح تقدیر ویژه ستاد ...
1396/11/16
گاز زنجان پیشرو در استفاده از انرژی های پاک؛ نخستین توربین بادی مولـد برق احـداث شد
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان، مدیر عامل این شرکت گفت: گاز زنجان با احداث نخستین توربین بادی مولد برق؛ در استفاده از انرژی های پاک؛ پیشرو است.
1396/11/16
s