سه شنبه, 01 خرداد,1397

رقابت 95 نفر از فرزندان کارکنان گاز زنجان در مرحله مقدماتی مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه

رقابت 95 نفر از فرزندان کارکنان گاز زنجان در مرحله مقدماتی مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه

مرحله مقدماتی بیست و دومین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه؛ ویژه فرزندان کارکنان شرکت گاز استان زنجان؛ همزمان با اعیاد شعبانیه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان، 95 نفر از فرزندان کارکنان این شرکت در مرحله مقدماتی بیست و دومین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه با عنوان «بهار در بهار» به رقابت پرداختند تا نفرات منتخب برای اعزام به مرحله سراسری مسابقات شرکت ملی گاز ایران؛ مشخص شوند.
رئیس دارالقرآن و رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان در این مراسم با تبریک اعیاد مبارک شعبانیه و حضور در جمع پر شور و چهره های بشاشِ فعالانِ قرآنی؛ این فرزندان را مایه افتخار گاز زنجان دانست و گفت: برگزاری این مسابقات یکی از راه های شناخت و آشنایی هر چه بیشتر با کتاب الهی است و شرکت گاز استان زنجان مفتخر است که همگام با فعالان عرصه قرآن و فرهنگ؛ سالانه این مسابقات را برگزار می کند.
نادر رابطی هدف از برگزاری این مسابقات را؛ اشاعه فرهنگ‌ مقدس‌ قرآن‌‌، تعمیق باورهای دینی و نزدیکی هر چه بیشتر فرزندان کارکنان شرکت گاز استان زنجان به کتب ارزشمند قرآن کریم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه و در نهایت‌ فراهم کردن زمینه‌ یادگیری‌ مفاهیم‌ والای‌ قرآنی عنوان کرد و ابراز داشت: نشر فرهنگ و علوم قرآنی، تبیین ارزشهای دین مقدس اسلام و رشد باورهای دینی فرزندان، مطابق با فرهنگ اصیل قرآن؛ از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات قرآنی است.
وی همچنین با اشاره به اهمیت اقدامات فرهنگی و فعالیت های قرآنی که زمانبر بوده و با توجه به ظرافت و اهمیتی که دارد در طولانی مدت؛ تاثیرات ارزشمند خود را نمایان می کند؛ افزود: تمام تلاش خود را به کار برده ایم تا در کنار کارهای عملیاتی- خدماتی شرکت گاز استان زنجان؛ با پرداخت هزینه های قرآنی فرزندان و خانواده های کارکنان گاز زنجان در پیشبرد اهداف فرهنگی این شرکت نیز؛ مثمر ثمر باشیم.
رئیس دارالقرآن و رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان به تلاشها و اقدامات انجام شده برای نزدیکی و ارتباط هر چه بیشتر خانواده ها با قرآن کریم که تاثیرات و برکات فراوانی در خانه و محل کار کارکنان ایجاد می کند؛ اشاره کرد و ابراز داشت: سال گذشته4 نفر از نفرات اعزامی به مسابقات سراسری؛ رتبه های اول تا سوم بیست و یکمین دوره مسابقات قرآن و نهج البلاغه شرکت ملی گاز ایران را کسب کردند که جای بسی افتخار و مباهات است.
رابطی با اشاره به اینکه انس با قرآن کریم، توجه به مفاهیم عمیق نهج البلاغه و صحیفه سجادیه و عمل به فرمایشات خداوند باری تعالی و ائمه اطهار(ع)، مهمترین و اثربخش ترین سنگر فرهنگی- معنوی به خصوص در رابطه با نسل جوان است که آنان را در برابر تهاجمات فرهنگی واکسینه می کند؛ از حمایت های مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان، شورای فرهنگی، شورای دارالقرآن این شرکت و همه عوامل اجرایی قدردانی کرد.
وی در ادامه؛ با اعلام اینکه امسال؛ از 119 نفر ثبت نام کننده؛ 95 از فرزندان دختر و پسر کارکنان این شرکت، در 11 رشته مفاهیم قرآن، مفاهیم نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، حفظ تخصصی، موضوعی و عمومی، قرائت ترتیل، تحقیق، صحیح خوانی، قصه گویی و اذان با هم به رقابت پرداختند؛ اعلام داشت: فرزندان در 5 گروه که شامل مقاطع تحصیلی پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه اول و دوم و سطح عالی می شود؛ در این دوره از مسابقات حضور پیدا کردند.
رئیس دارالقرآن و رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان با اشاره به فرمایش حضرت پیامبر(ص) که می فرمایند: بهترین شما کسی است که قرآن بیاموزد و به دیگران یاد بدهد؛ فلسفه حضور در مسابقات را خدمت به قرآن و عترت و شناخت صحیح مفاهیم قرآنی عنوان کرد و افزود: کسب رتبه و مقام نباید ملاک حضور در مسابقات باشد چرا که در محضر خدا و قرآن بودن بزرگترین هدیه الهی است و در این صورت است که مدال خادم القرآن بودن را به سینه خوایم داشت.
رابطی با اعلام اینکه 8 نفر از داوران استانی؛ داوری این دوره از مسابقات را بر عهده داشتند؛ به اعلام نتایج بخش فرزندان پرداخت و ابراز داشت: 4 نفر از فرزندان منتخب که رتبه اول مرحله مقدماتی را کسب کرده اند؛ به مرحله سراسری مسابقات قرآن و نهج البلاغه شرکت ملی گاز ایران؛ اعزام خواهند شد.

نظر شما چیست
آخرین اخبار
مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران در زنجان: اختصاص 362 میلیارد تومان اعتبار با هدف تامین گاز روستاها و صنایع باقیمانده استان زنجان
مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: بر اساس برنامه های در دست اجرا؛ با اختصاص ۳۶۲ میلیارد تومان اعتبار گاز رسانی در سال ۹۷؛ در صدد بهره مندی هر چه بیشتر گاز روستاها و صنایع استان زنجان هستیم
1397/02/25
مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران در زنجان اعلام کرد: اولویت شرکت ملی گاز، گازرسانی به 21 هزار واحد صنعتی
مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: براساس برنامه های در دست اجرای این شرکت ۲۱ هزار واحد صنعتی کوچک و باقیمانده در کشور با ۱.۴ دهم میلیارد دلار سرمایه گذاری از گاز طبیعی برخوردار می شوند.
1397/02/25
با کاهش فرآیند پاسخگویی به 7 روز؛ گاز زنجان به عنوان بهترین دستگاه پاسخگو معرفی شد
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبر گفت: طبق گزارش سیستمی از اقدامات صورت گرفته توسط دستگاه های اجرایی استان؛ ابوالفضل عباسچیان؛ نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان در نامه ...
1397/02/25
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان: ‌ترویج فرهنگ حیات قرآنی ‌بین خانواده‌ها و ارتقای سلامت سازمانی؛ مهمترین دستاورد مسابقات قرآن در گاز زنجان
مرحله مقدماتی یازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه؛ ویژه کارکنان و همسران کارکنان شرکت گاز استان زنجان؛ در آستانه ماه مبارک رمضان؛ برگزار شد.
1397/02/23
با حضور مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران انجام شد: مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان
مهندس موسی احمدلو به عنوان مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان منصوب و جایگزین سید سعید عسگریان شد
1397/02/20
حرکت رو به رشد و پرشتاب گاز زنجان در توسعه گازرسانی به اقصی نقاط استان برخورداری 85 درصد خانوارهای روستایی استان از گاز طبیعی با اجرای کامل مصوبات سفر ریاست جمهوری
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبر گفت: با اجرای کامل مصوبات سفر ریاست جمهوری؛ برخورداری خانوارهای روستایی استان به بیش از ۸۵ درصد می رسد.
1397/02/20
رقابت 95 نفر از فرزندان کارکنان گاز زنجان در مرحله مقدماتی مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه
مرحله مقدماتی بیست و دومین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه؛ ویژه فرزندان کارکنان شرکت گاز استان زنجان؛ همزمان با اعیاد شعبانیه برگزار شد.
1397/02/11
مدیر عامل در نشست با کارگران گاز زنجان: از رفع دغدغه های شغلی تا رفاه زندگی؛ از حقوق کارگران حمایت می کنیم
همزمان با هفته کار و کارگر؛ مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان در نشستی صمیمی با کارگران این شرکت؛ ضمن شنیدن درخواست ها و مشکلات مطرح شده؛ گفت: با بررسی درخواست ها و مشکلات مطروحه، تمام تلاش خود را برای رف ...
1397/02/11
s