چهار شنبه, 02 آبان,1397

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان: ‌ترویج فرهنگ حیات قرآنی ‌بین خانواده‌ها و ارتقای سلامت سازمانی؛ مهمترین دستاورد مسابقات قرآن در گاز زنجان

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان: ‌ترویج فرهنگ حیات قرآنی ‌بین خانواده‌ها و ارتقای سلامت سازمانی؛ مهمترین دستاورد مسابقات قرآن در گاز زنجان

مرحله مقدماتی یازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه؛ ویژه کارکنان و همسران کارکنان شرکت گاز استان زنجان؛ در آستانه ماه مبارک رمضان؛ برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان، 148 نفر از کارکنان و همسران کارکنان این شرکت در مرحله مقدماتی یازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه با عنوان «بهار در بهار» به رقابت پرداختند تا نفرات منتخب برای اعزام به مرحله سراسری مسابقات شرکت ملی گاز ایران؛ مشخص شوند.
مدیر عامل و رئیس شورای فرهنگی شرکت گاز استان زنجان در مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات قرآنی؛ که با حضور جمع کثیری از کارکنان و خانواده ایشان برگزار شد، ضمن خیرمقدم گویی به مدعوین و شرکت کنندگان، و آرزوی بهره مندی هر چه بیشتر از فیوضات معنوی ماه مبارک شعبان و رمضان؛ گفت: قرآن کریم، معجزه جاویدان حضرت محمد(ص) و نور هدایت است و ما هر چه داریم به برکت این کتاب الهی است و هر کاری هم که انجام شد؛ برای قرآن بود.
مهندس موسی احمدلو با بیان اینکه مسابقات قرآن علاوه بر اینکه موجب ترویج سبک زندگی قرآنی در سطح جامعه می شود؛ فرصت مناسبی است تا فعالان قرآنی به رقابتی سالم و پربرکت بپردازند؛ افزود: توجه به برگزاری چنین برنامه هایی؛ همچنین یادآور لزوم توجه به این کتاب انسان ساز است تا موجب ترغیب و تشویق هر چه بیشتر خانواده ها به تربیت فرزندان و خانواده های قرآنی شود.
وی همچنین توجه متسابقین را به جایگاه و اهمیت نهج‌البلاغه جلب و با بیان اینکه دقت در مضامین این کتاب ارزشمند؛ جانهای تشنه را سیراب و با جهت دهی حرکت انسان به سمت کمال؛ اصول زندگی و مدیریت زندگی را به ما نشان می دهد؛ ابراز داشت: هدف از برگزاری این مسابقات؛ ترویج فرهنگ زندگی قرآنی بین خانواده است که قطعاً  ارتقای سلامت سازمانی را نیز موجب می شود.
رئیس دارالقرآن و رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان نیز در این مراسم با قدردانی از پیگیری و استقبال بسیار خوب کارکنان و خانواده ایشان از مسابقات و برنامه های قرآنی؛ با اشاره به اینکه قرآن کریم مایه تربیت و انس با آن از توفیقات الهی است، گفت: در این راستا شرکت گاز استان زنجان هر ساله مرحله مقدماتی این مسابقات را برای حضور منتخبین در مرحله سراسری شرکت ملی گاز؛ به صورت مستمر انجام می دهد و به لطف برکات قرآن کریم و با تلاش در این مسیر نورانی و پر خیر و برکت، سال به سال؛ به خیل حاملان، حافظان و مأنوسان با قرآن کریم؛ افزوده می شود.
نادر رابطی؛ با اشاره به تهاجمات فرهنگی گسترده دشمنان که علاوه بر تحریم های اقتصای؛ با راه اندازی کانالها و شبکه های مختلف؛ در صدد تغییر باورهای دینی و اعتقادی جوانان و خانواده ها هستند؛ افزود: تمسک به قرآن و عترت و اهل بیت علیهم السلام است که انسان را واکسینه کرده و تمسک جستن به قرآن و انس با این کتاب الهی در کنار توجه به فرامین ائمه اطهار (ع) تنها راه نجات در این دنیای مادی است.
وی اشاعه فرهنگ‌ مقدس‌ قرآن کریم‌‌، تعمیق باورهای دینی و نزدیکی هر چه بیشتر کارکنان و خانواده های کارکنان شرکت گاز استان زنجان به کتب ارزشمند قرآن کریم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه و در نهایت‌ فراهم کردن زمینه‌ یادگیری‌ مفاهیم‌ والای‌ قرآنی را از مهم ترین اهداف مسابقات قرآنی این شرکت اعلام کرد.
رئیس دارالقرآن و رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه امسال؛ از 178 نفر ثبت نام کننده؛ 148 نفر از کارکنان و همسران کارکنان این شرکت، در 11 رشته مفاهیم قرآن، مفاهیم نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، حفظ تخصصی، موضوعی و عمومی، قرائت ترتیل، تحقیق، صحیح خوانی، ترجمه قرآن و اذان با هم به رقابت پرداختند؛ اعلام داشت: تلاش کرده ایم با برگزاری کلاسهای مختلف قرآنی برای کارکنان در طول سال و پرداخت هزینه های قرآنی خانواده های کارکنان گاز زنجان؛ در پیشبرد اهداف فرهنگی این شرکت مثمر ثمر باشیم.
رابطی با اشاره به اینکه 7 نفر از داوران استانی؛ داوری این دوره از مسابقات را بر عهده داشتند؛ به اعلام نتایج بخش کارکنان و فرزندان پرداخت و اعلام کرد: 9 نفر از نفر منتخبین که رتبه نخست مرحله مقدماتی را کسب کرده اند؛ به مرحله سراسری مسابقات قرآن و نهج البلاغه شرکت ملی گاز ایران؛ اعزام خواهند شد.
وی در پایان از حمایت های مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان، شورای فرهنگی، شورای دارالقرآن این شرکت و همه عوامل اجرایی قدردانی کرد.

 

نظر شما چیست
آخرین اخبار
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان: مردم دقّت بیشتری کنند/ نصب صحیح شیلنگ بخاری و دودکش ها در بالا بردن ایمنی بخاری ها تاثیر بسزایی دارد
نادر رابطی تاکید کرد: وسایل گازسوز همانند سایر وسایل مشابه برای روشن شدن و سوختن مناسب؛ نیاز به هوا دارند و تنها راه ارتباطی آنها با فضای خارج از ساختمان؛ از طریق هواکش است.
1397/08/01
مدیر عامل گاز زنجان در دیدار با رئیس کل دادگستری استان: ممانعت معارضین؛ مشکل عمده در اجرای پروژه های گازرسانی در روستاها / تعامل بین دو دستگاه اجرایی تاثیر بسزایی در تسریع روند اجرای پروژه ها دارد
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ در دیدار مدیر عامل و اعضای هیات مدیره گاز زنجان با رئیس کل دادگستری استان؛ مهندس احمدلو با ارائه گزارشی از وضعیت گازرسانی به شهرها و روستاهای استان؛ اعلام کر ...
1397/07/29
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان تشریح کرد: مردم از سلامت دودکش و اتصالات بخاری اطمینان حاصل کنند
نادر رابطی با اشاره به آغاز فصل سرما، در مورد رعایت نکات ایمنی برای جلوگیری از بروز گازگرفتگی اظهار کرد: مردم در هنگام نصب وسایل گازسوز باید نسبت به سلامت دودکش و شیلنگ گاز اطمینان حاصل کنند.
1397/07/23
در 6 ماه نخست امسال صورت گرفت: مصرف بیش از 543 میلیون متر مکعب گاز در نیروگاه های استان زنجان
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از مصرف بیش از ۵۴۳ میلیون متر مکعب گاز در نیروگاه های استان زنجان در ۶ ماه نخست سال ۹۷ خبر داد.
1397/07/22
با حضور رئیس هیات مدیره شرکت گاز استان زنجان انجام شد؛ تمرین و تقویت عکس العمل کارکنان گاز زنجان با برگزاری مانور زلزله
خانم آذر ملک محمدی؛ ارائه آموزش و انجام پیگیری های لازم و مستمر را مهمترین عامل در ارتقاء سطح آمادگی کارکنان و کاهش خطرات احتمالی اعلام کرد.
1397/07/15
عزاداری و قرائت زیارت عاشورا همزمان با دهه اول محرم؛ بهانه ای برای عرض ارادت کارکنان گاز زنجان به پیشگاه حضرت امام حسین (ع) و 72 شهید کربلا
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان همزمان با آغاز ماه محرم الحرام و ایام عزاداری سالار شهیدان و سرور آزادگان عالم؛ حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، کارکنان این شرکت با سیاهپوش کردن در و دیوار، رخت عز ...
1397/07/08
در راستای ایمنی و نگهداری شبکه های گازرسانی انجام شد؛ نشت یابی 1 هزار و 355 کیلومتر از خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز زنجان در 5 ماهه امسال
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از نشت یابی ۱ هزار و ۳۵۵ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز توسط واحد بازرسی فنی این شرکت در ۵ ماهه سال ۹۷ خبر داد.
1397/06/27
در سال حمایت از کالای ایرانی؛ شرکت گاز ناحیه خرمدره زنجان به عنوان دستگاه برتر جشنواره شهید رجایی، معرفی شد
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان، در پی برگزاری جشنواره شهید رجایی سال ۹۷، فرماندار شهرستان خرمدره؛ با اهداء تندیس جشنواره و لوح تقدیر؛ گاز ناحیه خرمدره را به عنوان دستگاه برتر معرفی، از خدما ...
1397/06/27
s