چهار شنبه, 02 آبان,1397

مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران در زنجان اعلام کرد: اولویت شرکت ملی گاز، گازرسانی به 21 هزار واحد صنعتی

مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران در زنجان اعلام کرد: اولویت شرکت ملی گاز، گازرسانی به 21 هزار واحد صنعتی

مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: براساس برنامه های در دست اجرای این شرکت 21 هزار واحد صنعتی کوچک  و باقیمانده در کشور با 1.4 دهم میلیارد دلار سرمایه گذاری از گاز طبیعی برخوردار می شوند.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ سعید مومنی در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان افزود: سهم گاز طبیعی در صنعت کشور روز به روز در حال افزایش است و با بهره مندی 21 هزار واحد صنعتی از گاز طبیعی؛ 2.7 دهم میلیارد لیتر در مصرف سوخت مایع صرفه جویی خواهد شد.
مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران خاطرنشان کرد: استفاده صنایع کوچک و بزرگ از گاز طبیعی ارزش افزوده و ارز آوری داشته و از سوی دیگر رشد و توسعه اقتصادی کشور را موجب می شود.
وی اظهار کرد: تقاضای انرژی جهانی بر اساس آخرین اطلاعات آژانس بین المللی انرژی، 2.1 دهم درصد افزایش یافته و در سال گذشته به 14 هزار و 50 میلیون تن معادل نفت خام رسید.
به گفته مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران، رشد تقاضا، موضوع افزایش کربن در دنیا و خسارتی که به لایه ازون وارد می شود با 1.4 دهم درصد افزایش نسبت به سال قبل به 32.5 گیگا تن معادل نفت خام رسیده است.
مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: این مساله نشان می دهد علیرغم اینکه در دنیا معاهدات و جلسات مختلفی که برای حفظ محیط زیست برگزار می کنند به بهره وری، کاهش مصرف انرژی و استفاده از انرژی های نو به خاطر منافعی که در سوخت های فسیلی وجود دارد، اهمیت چندانی داده نشده و همچنان درصد مصرف انرژی های نو پایین است.
مومنی اظهار کرد: 70 درصد انرژی های مصرفی از نفت، ذغال سنگ و گاز تامین می شود که 22 درصد از آن سهم گاز طبیعی است.
به گفته وی، پیش بینی می شود تا سال 2040 سهم گاز در مصرف انرژی دنیا به 26 درصد افزایش یابد.

نظر شما چیست
آخرین اخبار
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان: مردم دقّت بیشتری کنند/ نصب صحیح شیلنگ بخاری و دودکش ها در بالا بردن ایمنی بخاری ها تاثیر بسزایی دارد
نادر رابطی تاکید کرد: وسایل گازسوز همانند سایر وسایل مشابه برای روشن شدن و سوختن مناسب؛ نیاز به هوا دارند و تنها راه ارتباطی آنها با فضای خارج از ساختمان؛ از طریق هواکش است.
1397/08/01
مدیر عامل گاز زنجان در دیدار با رئیس کل دادگستری استان: ممانعت معارضین؛ مشکل عمده در اجرای پروژه های گازرسانی در روستاها / تعامل بین دو دستگاه اجرایی تاثیر بسزایی در تسریع روند اجرای پروژه ها دارد
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ در دیدار مدیر عامل و اعضای هیات مدیره گاز زنجان با رئیس کل دادگستری استان؛ مهندس احمدلو با ارائه گزارشی از وضعیت گازرسانی به شهرها و روستاهای استان؛ اعلام کر ...
1397/07/29
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان تشریح کرد: مردم از سلامت دودکش و اتصالات بخاری اطمینان حاصل کنند
نادر رابطی با اشاره به آغاز فصل سرما، در مورد رعایت نکات ایمنی برای جلوگیری از بروز گازگرفتگی اظهار کرد: مردم در هنگام نصب وسایل گازسوز باید نسبت به سلامت دودکش و شیلنگ گاز اطمینان حاصل کنند.
1397/07/23
در 6 ماه نخست امسال صورت گرفت: مصرف بیش از 543 میلیون متر مکعب گاز در نیروگاه های استان زنجان
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از مصرف بیش از ۵۴۳ میلیون متر مکعب گاز در نیروگاه های استان زنجان در ۶ ماه نخست سال ۹۷ خبر داد.
1397/07/22
با حضور رئیس هیات مدیره شرکت گاز استان زنجان انجام شد؛ تمرین و تقویت عکس العمل کارکنان گاز زنجان با برگزاری مانور زلزله
خانم آذر ملک محمدی؛ ارائه آموزش و انجام پیگیری های لازم و مستمر را مهمترین عامل در ارتقاء سطح آمادگی کارکنان و کاهش خطرات احتمالی اعلام کرد.
1397/07/15
عزاداری و قرائت زیارت عاشورا همزمان با دهه اول محرم؛ بهانه ای برای عرض ارادت کارکنان گاز زنجان به پیشگاه حضرت امام حسین (ع) و 72 شهید کربلا
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان همزمان با آغاز ماه محرم الحرام و ایام عزاداری سالار شهیدان و سرور آزادگان عالم؛ حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، کارکنان این شرکت با سیاهپوش کردن در و دیوار، رخت عز ...
1397/07/08
در راستای ایمنی و نگهداری شبکه های گازرسانی انجام شد؛ نشت یابی 1 هزار و 355 کیلومتر از خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز زنجان در 5 ماهه امسال
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از نشت یابی ۱ هزار و ۳۵۵ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز توسط واحد بازرسی فنی این شرکت در ۵ ماهه سال ۹۷ خبر داد.
1397/06/27
در سال حمایت از کالای ایرانی؛ شرکت گاز ناحیه خرمدره زنجان به عنوان دستگاه برتر جشنواره شهید رجایی، معرفی شد
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان، در پی برگزاری جشنواره شهید رجایی سال ۹۷، فرماندار شهرستان خرمدره؛ با اهداء تندیس جشنواره و لوح تقدیر؛ گاز ناحیه خرمدره را به عنوان دستگاه برتر معرفی، از خدما ...
1397/06/27
s