چهار شنبه, 29 خرداد,1398

مدیر عامل گاز زنجان در برنامه زنده رادیویی به مناسبت هفته دولت؛ نزدیک به 80 درصد از خانوار روستایی استان از نعمت گاز بهره مند هستند/ این میزان تا پایان امسال به 90 درصد می رسد

مدیر عامل گاز زنجان در برنامه زنده رادیویی به مناسبت هفته دولت؛ نزدیک به 80 درصد از خانوار روستایی استان از نعمت گاز بهره مند هستند/ این میزان تا پایان امسال به 90 درصد می رسد

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان در راستای اقدامات انجام شده در نحوه تامین گاز شهروندان زنجانی، مناطق روستایی، مشترکین جدید، گازرسانی به واحد های صنعتی استان و اقدامات هفته دولت، مهندس احمدلو با حضور در برنامه زنده رادیویی"دستاورد" به ارائه گزارش اجمالی از دستاورد این شرکت پرداخته و به سئولات شهروندان زنجانی پاسخ گفت.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان در ابتدای مصاحبه خود از بهره مندی 100 درصد جمعیت شهری استان از نعمت گاز طبیعی خبر داد و با اشاره به برنامه های گازرسانی در سال جاری؛ گفت: امسال طرح گازرسانی به 115 روستای استان در دست اقدام است که با افتتاح 15روستا در هفته دولت؛ تعداد روستاهای بهره مند استان به 505 روستا با درصد بهره مندی 8/79 درصد می رسد.
مهندس موسی احمدلو با تاکید بر اهمیت و جایگاه گاز طبیعی به عنوان سوختی پاک و در دسترس، بر توسعه گازرسانی با هدف توزیع برابر در همه شهرستان های استان تاکید کرد و افزود: با اتمام گازرسانی به 100 روستای در دست اقدام دیگر با جمعیت 11 هزار و 510 خانوار تا پایان امسال؛ درصد جمعیت روستایی استان به 90 درصد افزایش می یابد که مطابق با تعیین برنامه کشوری است.
وی در پاسخ به این سئوال که همکاری و خدمات شرکت گاز استان زنجان به روستاهای صعب العبور به چه صورت است، با اعلام اینکه گام‌های موثری در اجرای طرح های گازرسانی به شهرها و روستاهای استان برداشته شده است؛ از پیگری و دریافت مصوبه سفر ریاست جمهور و هیات دولت به استان مبنی بر تسریع در اجرای گازرسانی به روستای بالای20 خانوار استان خبر داد و ابراز داشت: از 910 روستای دارای سکنه استان 723 روستا، بالای20 خانوار هستند که از این تعداد؛ 505 روستا بهره مند از گاز طبیعی است.
مهندس احمدلو تصریح کرد: اعتبار تخصیص یافته برای گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار بر اساس نزدیکی به خطوط انتقال، 6 میلیون تومان برای هر خانوار تعیین شده است که فاصله روستاهای باقیمانده از خط انتقال، قرار گرفتن در مناطق صعب العبور و دامنه کوه ها؛ کار را سخت تر کرده و قطعاً نیاز به اعتبار بیشتری دارد.
مدیر عامل شرکت گـاز استان زنجـان همچنین در پاسخ به سئوال مردمی دیگر مبنی بر روند توسعه جایگاه های CNG در استان با بیان اینکه این وظیفه بر عهده شرکت پخش فرآورده نفتی منطقه  بوده و متقاضیان به ایشان مراجعه کنند؛ تصریح داشت: تامین گـاز جایگـاه های CNG در سطح استـان بر عهده شرکت گاز است که در حال حاضر وظیفه تامین 40 جایگاه در استان را بر عهده داریم.
مهندس احمدلو در ادامه با بیان اینکه در تامین گاز مشترکین عزیز زنجانی محدودیتی وجود نداشته و آمادگی لازم در فصل سرما را داریم، افزود: سال گذشته 31 درصد مصرف گاز استان در بخش خانگی، 63 درصد با میزان 1 میلیارد و 500 میلیون متر مکعب در بخش صنعتی و 6 درصد در بخش خدمات عمومی و ادارات دولتی بوده است.
وی با تاکید بر اینکه اولویت تامین گاز با مشترکین خانگی است؛ اعلام کرد: گاهاً محدودیت های به وجود آمده در صنایع عمده استان به دلیل بهره مندی خانوارهای استان های همجوار و رعایت بالانس شبکه بوده و بدهی مشترکین را در این امر دخالت نداده ایم.
مدیر عامل شرکت گـاز استان زنجـان در پاسخ به سئوالی با محوریت تعرفه های تعیین شده در فصول گرم و سرد سال و شرایط جوی حاکم بر استان با اعلام اینکه بر اساس تصویب هیات دولت بر مبنای دریافت اطلاعات اقلیمی کشور از طریق سازمان هواشناسی؛ آخرین تعرفه های گاز بهای مصرفی به صورت 5 ماه سرد از 15 آبان تا 15 فروردین و 7 ماه گرم از 16 فروردین تا 15 آبان محاسبه می شود؛ گفت: نرخ گاز بهای یارانه ای در فصل سرد به ازای هر متر مکعب از 42 تومان شروع شده و بر اساس تقسیم بندی مصارف خانگی مشترکین با 12 دامنه پلکانی، متغیر است.
احمدلو با اعلام اینکه در بخش خانگی و در فصل گرم سال نیز قیمت هر متر مکعب گاز به ازای هر متر مکعب تا 150 تومان محاسبه می شود؛ از اقدامات و پیگیری های لازم جهت اعلام شرایط جوی استان به عنوان منطقه سردسیر کشوری خبر داد.
وی همچنین در پاسخ به چند شهروند و مشترک روستایی که پیگیر تامین گاز و گازرسانی به خانه های خود بودند؛ ابراز داشت: مشترکینی که علمک گاز ایشان نصب می شود؛ در این مرحله حتما ًبه سازمان نظام مهندسی مراجعه و با انجام لوله کشی گاز داخل منزل و دریافت تاییدیه نهایی، مدارک مورد نیاز خود را به دفاتر پستی و دفاتر پیشخوان دولت ارائه تا در کمترین زمان ممکن نسبت به برقراری جریان گازطبیعی اقدام شود. 
وی در ادامه افتتاح 56 طرح گازرسانی و عمرانی و آغاز عملیات اجرایی 17 پروژه گازرسانی روستایی دیگر با اختصاص و صرف هزینه ای بیش از 35 میلیارد و 578 میلیون تومان اعتبار از برنامه های شرکت گاز استان زنجان در هفته دولت 97 اعلام کرد.

نظر شما چیست
آخرین اخبار
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان: مرکز 194؛ شانزده هزار و 112 خدمت امدادی به مشترکین زنجانی ارائه کرده است
سال گذشته بالغ بر ۱۶ هزار و ۱۱۲ مورد خدمت از سوی مرکز ۱۹۴ به مشترکین زنجانی ارائه شده است.
1398/03/22
تحویل بیش از 144 میلیون مترمکعب گاز به جایگاه های سوخت CNG استان زنجان در سال گذشته
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از تحویل بیش از ۱۴۴ میلیون مترمکعب گاز به جایگاه های سوخت CNG استان در سال ۹۷ خبر داد.
1398/03/21
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان: در دو ماهه ابتدایی امسال؛ بیش از 475 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در استان زنجان مصرف شده است
فروردین و اردیبهشت ماه سال ۹۸ مشترکین زنجانی بیش از ۴۷۵ میلیون و ۹۰۷ هزار مترمکعب گاز طبیعی در بخش های مختلف مصرف کرده اند.
1398/03/20
در راستای کمک به توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال مولد و پایدار برای ارائه خدمات مربوط به اخذ مجوزهای سرمایه گذاری شرکت گاز زنجان عنوان "بهترین عملکرد" را در بین دستگاه های اجرایی استان کسب کرد
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبر گفت: بر اساس گزارش سیستمی از اقدامات صورت گرفته توسط دستگاه های اجرایی استان؛ ابوالفضل عباسچیان؛ نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان در ن ...
1398/03/11
به علت انجام تعمیرات؛ گاز مشترکین 7 روستای بخش ارمغانخانه از توابع شهرستان زنجان قطع می‌شود
روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: گاز مشترکین ۷ روستای بخش ارمغانخانه روز چهارشنبه ۸ خرداد به علت انجام تعمیرات خطوط گازرسانی قطع می‌شود.
1398/03/07
خدمات رسانی به بیش از 334 هزار و 970 مشترک گاز طبیعی در استان زنجان
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از جذب بیش از ۱۷ هزار و ۶۰۰ مشترک گاز طبیعی در استان زنجان طی سال ۹۷ خبر داد و اظهار داشت: با جذب این تعداد مشترک؛ مجموع مشترکین گاز در استان به ۳۳۴ هزار و ۹۷۴ مشترک افز ...
1398/02/21
پیام تبریک مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان به مناسبت روز جهانی کار و کارگر: با وجود پیشرفت و توسعه تکنولوژی؛ هنوز جوامع بشری چرخش امور جاری و زندگی خود را از ساده ترین سطح تا پیچیده ترین آنها مرهون دستان پرتوان قشر محترم کارگر است
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ مهندس موسی احمدلو با صدور پیامی،‌ روز جهانی کار و کارگر را به همه همکاران تلاشگر صنعت گاز و کارکنان زحمتکش گاز زنجان، تبریک گفت.
1398/02/10
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان: بیش از 405 هزار خانوار زنجانی از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند
با اضافه شدن ۱۵ هزار و ۹۲۵ خانوار جدید به جمع مشترکین گاز طبیعی در سال گذشته؛ خانوار تحت پوشش گاز طبیعی در استان زنجان؛ به ۴۰۵ هزار و ۴۲۳ خانوار رسیده است.
1398/02/08
s