سه شنبه, 30 بهمن,1397

مدیر عامل گاز زنجان در برنامه زنده رادیویی به مناسبت هفته دولت؛ نزدیک به 80 درصد از خانوار روستایی استان از نعمت گاز بهره مند هستند/ این میزان تا پایان امسال به 90 درصد می رسد

مدیر عامل گاز زنجان در برنامه زنده رادیویی به مناسبت هفته دولت؛ نزدیک به 80 درصد از خانوار روستایی استان از نعمت گاز بهره مند هستند/ این میزان تا پایان امسال به 90 درصد می رسد

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان در راستای اقدامات انجام شده در نحوه تامین گاز شهروندان زنجانی، مناطق روستایی، مشترکین جدید، گازرسانی به واحد های صنعتی استان و اقدامات هفته دولت، مهندس احمدلو با حضور در برنامه زنده رادیویی"دستاورد" به ارائه گزارش اجمالی از دستاورد این شرکت پرداخته و به سئولات شهروندان زنجانی پاسخ گفت.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان در ابتدای مصاحبه خود از بهره مندی 100 درصد جمعیت شهری استان از نعمت گاز طبیعی خبر داد و با اشاره به برنامه های گازرسانی در سال جاری؛ گفت: امسال طرح گازرسانی به 115 روستای استان در دست اقدام است که با افتتاح 15روستا در هفته دولت؛ تعداد روستاهای بهره مند استان به 505 روستا با درصد بهره مندی 8/79 درصد می رسد.
مهندس موسی احمدلو با تاکید بر اهمیت و جایگاه گاز طبیعی به عنوان سوختی پاک و در دسترس، بر توسعه گازرسانی با هدف توزیع برابر در همه شهرستان های استان تاکید کرد و افزود: با اتمام گازرسانی به 100 روستای در دست اقدام دیگر با جمعیت 11 هزار و 510 خانوار تا پایان امسال؛ درصد جمعیت روستایی استان به 90 درصد افزایش می یابد که مطابق با تعیین برنامه کشوری است.
وی در پاسخ به این سئوال که همکاری و خدمات شرکت گاز استان زنجان به روستاهای صعب العبور به چه صورت است، با اعلام اینکه گام‌های موثری در اجرای طرح های گازرسانی به شهرها و روستاهای استان برداشته شده است؛ از پیگری و دریافت مصوبه سفر ریاست جمهور و هیات دولت به استان مبنی بر تسریع در اجرای گازرسانی به روستای بالای20 خانوار استان خبر داد و ابراز داشت: از 910 روستای دارای سکنه استان 723 روستا، بالای20 خانوار هستند که از این تعداد؛ 505 روستا بهره مند از گاز طبیعی است.
مهندس احمدلو تصریح کرد: اعتبار تخصیص یافته برای گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار بر اساس نزدیکی به خطوط انتقال، 6 میلیون تومان برای هر خانوار تعیین شده است که فاصله روستاهای باقیمانده از خط انتقال، قرار گرفتن در مناطق صعب العبور و دامنه کوه ها؛ کار را سخت تر کرده و قطعاً نیاز به اعتبار بیشتری دارد.
مدیر عامل شرکت گـاز استان زنجـان همچنین در پاسخ به سئوال مردمی دیگر مبنی بر روند توسعه جایگاه های CNG در استان با بیان اینکه این وظیفه بر عهده شرکت پخش فرآورده نفتی منطقه  بوده و متقاضیان به ایشان مراجعه کنند؛ تصریح داشت: تامین گـاز جایگـاه های CNG در سطح استـان بر عهده شرکت گاز است که در حال حاضر وظیفه تامین 40 جایگاه در استان را بر عهده داریم.
مهندس احمدلو در ادامه با بیان اینکه در تامین گاز مشترکین عزیز زنجانی محدودیتی وجود نداشته و آمادگی لازم در فصل سرما را داریم، افزود: سال گذشته 31 درصد مصرف گاز استان در بخش خانگی، 63 درصد با میزان 1 میلیارد و 500 میلیون متر مکعب در بخش صنعتی و 6 درصد در بخش خدمات عمومی و ادارات دولتی بوده است.
وی با تاکید بر اینکه اولویت تامین گاز با مشترکین خانگی است؛ اعلام کرد: گاهاً محدودیت های به وجود آمده در صنایع عمده استان به دلیل بهره مندی خانوارهای استان های همجوار و رعایت بالانس شبکه بوده و بدهی مشترکین را در این امر دخالت نداده ایم.
مدیر عامل شرکت گـاز استان زنجـان در پاسخ به سئوالی با محوریت تعرفه های تعیین شده در فصول گرم و سرد سال و شرایط جوی حاکم بر استان با اعلام اینکه بر اساس تصویب هیات دولت بر مبنای دریافت اطلاعات اقلیمی کشور از طریق سازمان هواشناسی؛ آخرین تعرفه های گاز بهای مصرفی به صورت 5 ماه سرد از 15 آبان تا 15 فروردین و 7 ماه گرم از 16 فروردین تا 15 آبان محاسبه می شود؛ گفت: نرخ گاز بهای یارانه ای در فصل سرد به ازای هر متر مکعب از 42 تومان شروع شده و بر اساس تقسیم بندی مصارف خانگی مشترکین با 12 دامنه پلکانی، متغیر است.
احمدلو با اعلام اینکه در بخش خانگی و در فصل گرم سال نیز قیمت هر متر مکعب گاز به ازای هر متر مکعب تا 150 تومان محاسبه می شود؛ از اقدامات و پیگیری های لازم جهت اعلام شرایط جوی استان به عنوان منطقه سردسیر کشوری خبر داد.
وی همچنین در پاسخ به چند شهروند و مشترک روستایی که پیگیر تامین گاز و گازرسانی به خانه های خود بودند؛ ابراز داشت: مشترکینی که علمک گاز ایشان نصب می شود؛ در این مرحله حتما ًبه سازمان نظام مهندسی مراجعه و با انجام لوله کشی گاز داخل منزل و دریافت تاییدیه نهایی، مدارک مورد نیاز خود را به دفاتر پستی و دفاتر پیشخوان دولت ارائه تا در کمترین زمان ممکن نسبت به برقراری جریان گازطبیعی اقدام شود. 
وی در ادامه افتتاح 56 طرح گازرسانی و عمرانی و آغاز عملیات اجرایی 17 پروژه گازرسانی روستایی دیگر با اختصاص و صرف هزینه ای بیش از 35 میلیارد و 578 میلیون تومان اعتبار از برنامه های شرکت گاز استان زنجان در هفته دولت 97 اعلام کرد.

نظر شما چیست
آخرین اخبار
در پی انجام خدمات گازرسانی به روستاهای شهرستان ایجرود؛ نماینده مردم شهرستان های ایجرود و ماهنشان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان از خدمات گاز زنجان تقدیر کرد
با انجام فعالیت های گسترده گازرسانی و بهره مندی ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۵ درصد جمعیت روستایی شهرستان ایجرود از نعمت گاز طبیعی؛ دکتر سید مرتضی خاتمی؛ از خدمات ارزشمند گاز زنجان در راستای افزایش رفاه اجت ...
1397/11/21
بیانیه 22 بهمن
کارکنان شرکت گاز استان زنجان با انتشار بیانیه‌ایی همگام با ملت شهید پرور و همیشه در صحنه ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یافته و با آرمانهای امام راحل (ره) و شهیدان انقلاب تجدید پیمان می کنند.
1397/11/21
همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر؛ ۳۵ طرح گازرسانی روستایی در زنجان افتتاح ‌شد
روستای نکتوی شهرستان ایجرود در هفتمین روز از دهه مبارک فجر؛ میزبان استاندار، امام جمعه، فرماندار، مدیر عامل شرکت گاز و برخی مدیران اجرایی استان شد تا با افتتاح طرح گازرسانی در این روستا و افتتاح همزما ...
1397/11/17
با افتتاح طرح های گازرسانی در دهه فجر امسال؛ 540 روستای استان زنجان از نعمت گاز بهره مند هستند
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبر گفت: با افتتاح ۳۵ طرح گازرسانی روستایی در دهه فجر امسال؛ شمار روستاهای بهره مند استان به ۵۴۰ روستا رسید.
1397/11/16
همزمان با دهه مبارک فجر؛ ارائه دستاوردهای چهل ساله شرکت گاز استان زنجان در نمایشگاه «شکوه چهل سالگی»
همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛ گاز زنجان همگام با دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و انقلاب اسلامی استان؛ دستاوردهای چهل ساله خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داد.
1397/11/16
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان: توزیع بیش از 8 هزار اقلام فرهنگی در نمایشگاه شکوه چهل سالگی
گاز زنجان با توزیع اقلام فرهنگی متنوع در نمایشگاه شکوه چهل سالگی؛ گامی دیگر در اطلاع رسانی مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی بر می دارد.
1397/11/16
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان خطاب به اصحاب رسانه: اتصال21 شهر و 540 روستای استان به شبکه گاز کشور/ تا پایان برنامه ششم توسعه؛ برای دستیابی به بهره مندی 95 درصدی خانوار روستایی استان گام بر می داریم
به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و در آستانه دهه مباکر فجر؛ مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: به برکت انقلاب اسلامی؛ ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۶/۸۲ درصد جمع ...
1397/11/13
مدیر عامل گاز زنجان در جمع اصحاب رسانه استان اعلام کرد: کیمیای گاز؛ خانه های 329 هزار و 472 مشترک گاز زنجانی را گرم کرده است
مهندس احمدلو در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اعلام این خبر گفت: این شرکت در حال حاضر به ۳۰۶ هزار و ۱۱۳ مشترک خانگی، ۲۲ هزار و ۱۹۸ مشترک تجاری و یک هزار و ۱۶ ...
1397/11/08
s