چهار شنبه, 02 آبان,1397

مدیر عامل گاز زنجان در برنامه زنده رادیویی به مناسبت هفته دولت؛ نزدیک به 80 درصد از خانوار روستایی استان از نعمت گاز بهره مند هستند/ این میزان تا پایان امسال به 90 درصد می رسد

مدیر عامل گاز زنجان در برنامه زنده رادیویی به مناسبت هفته دولت؛ نزدیک به 80 درصد از خانوار روستایی استان از نعمت گاز بهره مند هستند/ این میزان تا پایان امسال به 90 درصد می رسد

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان در راستای اقدامات انجام شده در نحوه تامین گاز شهروندان زنجانی، مناطق روستایی، مشترکین جدید، گازرسانی به واحد های صنعتی استان و اقدامات هفته دولت، مهندس احمدلو با حضور در برنامه زنده رادیویی"دستاورد" به ارائه گزارش اجمالی از دستاورد این شرکت پرداخته و به سئولات شهروندان زنجانی پاسخ گفت.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان در ابتدای مصاحبه خود از بهره مندی 100 درصد جمعیت شهری استان از نعمت گاز طبیعی خبر داد و با اشاره به برنامه های گازرسانی در سال جاری؛ گفت: امسال طرح گازرسانی به 115 روستای استان در دست اقدام است که با افتتاح 15روستا در هفته دولت؛ تعداد روستاهای بهره مند استان به 505 روستا با درصد بهره مندی 8/79 درصد می رسد.
مهندس موسی احمدلو با تاکید بر اهمیت و جایگاه گاز طبیعی به عنوان سوختی پاک و در دسترس، بر توسعه گازرسانی با هدف توزیع برابر در همه شهرستان های استان تاکید کرد و افزود: با اتمام گازرسانی به 100 روستای در دست اقدام دیگر با جمعیت 11 هزار و 510 خانوار تا پایان امسال؛ درصد جمعیت روستایی استان به 90 درصد افزایش می یابد که مطابق با تعیین برنامه کشوری است.
وی در پاسخ به این سئوال که همکاری و خدمات شرکت گاز استان زنجان به روستاهای صعب العبور به چه صورت است، با اعلام اینکه گام‌های موثری در اجرای طرح های گازرسانی به شهرها و روستاهای استان برداشته شده است؛ از پیگری و دریافت مصوبه سفر ریاست جمهور و هیات دولت به استان مبنی بر تسریع در اجرای گازرسانی به روستای بالای20 خانوار استان خبر داد و ابراز داشت: از 910 روستای دارای سکنه استان 723 روستا، بالای20 خانوار هستند که از این تعداد؛ 505 روستا بهره مند از گاز طبیعی است.
مهندس احمدلو تصریح کرد: اعتبار تخصیص یافته برای گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار بر اساس نزدیکی به خطوط انتقال، 6 میلیون تومان برای هر خانوار تعیین شده است که فاصله روستاهای باقیمانده از خط انتقال، قرار گرفتن در مناطق صعب العبور و دامنه کوه ها؛ کار را سخت تر کرده و قطعاً نیاز به اعتبار بیشتری دارد.
مدیر عامل شرکت گـاز استان زنجـان همچنین در پاسخ به سئوال مردمی دیگر مبنی بر روند توسعه جایگاه های CNG در استان با بیان اینکه این وظیفه بر عهده شرکت پخش فرآورده نفتی منطقه  بوده و متقاضیان به ایشان مراجعه کنند؛ تصریح داشت: تامین گـاز جایگـاه های CNG در سطح استـان بر عهده شرکت گاز است که در حال حاضر وظیفه تامین 40 جایگاه در استان را بر عهده داریم.
مهندس احمدلو در ادامه با بیان اینکه در تامین گاز مشترکین عزیز زنجانی محدودیتی وجود نداشته و آمادگی لازم در فصل سرما را داریم، افزود: سال گذشته 31 درصد مصرف گاز استان در بخش خانگی، 63 درصد با میزان 1 میلیارد و 500 میلیون متر مکعب در بخش صنعتی و 6 درصد در بخش خدمات عمومی و ادارات دولتی بوده است.
وی با تاکید بر اینکه اولویت تامین گاز با مشترکین خانگی است؛ اعلام کرد: گاهاً محدودیت های به وجود آمده در صنایع عمده استان به دلیل بهره مندی خانوارهای استان های همجوار و رعایت بالانس شبکه بوده و بدهی مشترکین را در این امر دخالت نداده ایم.
مدیر عامل شرکت گـاز استان زنجـان در پاسخ به سئوالی با محوریت تعرفه های تعیین شده در فصول گرم و سرد سال و شرایط جوی حاکم بر استان با اعلام اینکه بر اساس تصویب هیات دولت بر مبنای دریافت اطلاعات اقلیمی کشور از طریق سازمان هواشناسی؛ آخرین تعرفه های گاز بهای مصرفی به صورت 5 ماه سرد از 15 آبان تا 15 فروردین و 7 ماه گرم از 16 فروردین تا 15 آبان محاسبه می شود؛ گفت: نرخ گاز بهای یارانه ای در فصل سرد به ازای هر متر مکعب از 42 تومان شروع شده و بر اساس تقسیم بندی مصارف خانگی مشترکین با 12 دامنه پلکانی، متغیر است.
احمدلو با اعلام اینکه در بخش خانگی و در فصل گرم سال نیز قیمت هر متر مکعب گاز به ازای هر متر مکعب تا 150 تومان محاسبه می شود؛ از اقدامات و پیگیری های لازم جهت اعلام شرایط جوی استان به عنوان منطقه سردسیر کشوری خبر داد.
وی همچنین در پاسخ به چند شهروند و مشترک روستایی که پیگیر تامین گاز و گازرسانی به خانه های خود بودند؛ ابراز داشت: مشترکینی که علمک گاز ایشان نصب می شود؛ در این مرحله حتما ًبه سازمان نظام مهندسی مراجعه و با انجام لوله کشی گاز داخل منزل و دریافت تاییدیه نهایی، مدارک مورد نیاز خود را به دفاتر پستی و دفاتر پیشخوان دولت ارائه تا در کمترین زمان ممکن نسبت به برقراری جریان گازطبیعی اقدام شود. 
وی در ادامه افتتاح 56 طرح گازرسانی و عمرانی و آغاز عملیات اجرایی 17 پروژه گازرسانی روستایی دیگر با اختصاص و صرف هزینه ای بیش از 35 میلیارد و 578 میلیون تومان اعتبار از برنامه های شرکت گاز استان زنجان در هفته دولت 97 اعلام کرد.

نظر شما چیست
آخرین اخبار
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان: مردم دقّت بیشتری کنند/ نصب صحیح شیلنگ بخاری و دودکش ها در بالا بردن ایمنی بخاری ها تاثیر بسزایی دارد
نادر رابطی تاکید کرد: وسایل گازسوز همانند سایر وسایل مشابه برای روشن شدن و سوختن مناسب؛ نیاز به هوا دارند و تنها راه ارتباطی آنها با فضای خارج از ساختمان؛ از طریق هواکش است.
1397/08/01
مدیر عامل گاز زنجان در دیدار با رئیس کل دادگستری استان: ممانعت معارضین؛ مشکل عمده در اجرای پروژه های گازرسانی در روستاها / تعامل بین دو دستگاه اجرایی تاثیر بسزایی در تسریع روند اجرای پروژه ها دارد
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ در دیدار مدیر عامل و اعضای هیات مدیره گاز زنجان با رئیس کل دادگستری استان؛ مهندس احمدلو با ارائه گزارشی از وضعیت گازرسانی به شهرها و روستاهای استان؛ اعلام کر ...
1397/07/29
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان تشریح کرد: مردم از سلامت دودکش و اتصالات بخاری اطمینان حاصل کنند
نادر رابطی با اشاره به آغاز فصل سرما، در مورد رعایت نکات ایمنی برای جلوگیری از بروز گازگرفتگی اظهار کرد: مردم در هنگام نصب وسایل گازسوز باید نسبت به سلامت دودکش و شیلنگ گاز اطمینان حاصل کنند.
1397/07/23
در 6 ماه نخست امسال صورت گرفت: مصرف بیش از 543 میلیون متر مکعب گاز در نیروگاه های استان زنجان
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از مصرف بیش از ۵۴۳ میلیون متر مکعب گاز در نیروگاه های استان زنجان در ۶ ماه نخست سال ۹۷ خبر داد.
1397/07/22
با حضور رئیس هیات مدیره شرکت گاز استان زنجان انجام شد؛ تمرین و تقویت عکس العمل کارکنان گاز زنجان با برگزاری مانور زلزله
خانم آذر ملک محمدی؛ ارائه آموزش و انجام پیگیری های لازم و مستمر را مهمترین عامل در ارتقاء سطح آمادگی کارکنان و کاهش خطرات احتمالی اعلام کرد.
1397/07/15
عزاداری و قرائت زیارت عاشورا همزمان با دهه اول محرم؛ بهانه ای برای عرض ارادت کارکنان گاز زنجان به پیشگاه حضرت امام حسین (ع) و 72 شهید کربلا
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان همزمان با آغاز ماه محرم الحرام و ایام عزاداری سالار شهیدان و سرور آزادگان عالم؛ حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، کارکنان این شرکت با سیاهپوش کردن در و دیوار، رخت عز ...
1397/07/08
در راستای ایمنی و نگهداری شبکه های گازرسانی انجام شد؛ نشت یابی 1 هزار و 355 کیلومتر از خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز زنجان در 5 ماهه امسال
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از نشت یابی ۱ هزار و ۳۵۵ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز توسط واحد بازرسی فنی این شرکت در ۵ ماهه سال ۹۷ خبر داد.
1397/06/27
در سال حمایت از کالای ایرانی؛ شرکت گاز ناحیه خرمدره زنجان به عنوان دستگاه برتر جشنواره شهید رجایی، معرفی شد
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان، در پی برگزاری جشنواره شهید رجایی سال ۹۷، فرماندار شهرستان خرمدره؛ با اهداء تندیس جشنواره و لوح تقدیر؛ گاز ناحیه خرمدره را به عنوان دستگاه برتر معرفی، از خدما ...
1397/06/27
s