سه شنبه, 30 بهمن,1397

در ادامه نهضت ارتقاء سطح آگاهی مصرف ایمن و بهینه گاز مشترکین؛ 7 هزار دانش آموز زنجانی همیار گاز می شوند

در ادامه نهضت ارتقاء سطح آگاهی مصرف ایمن و بهینه گاز مشترکین؛ 7 هزار دانش آموز زنجانی همیار گاز می شوند

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ مهندس احمدلو با اعلام این خبر گفت: برای دهمین سال متوالی است که طرح همیار گاز با هدف آموزش مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی اجرا می‌شود تا دانش‌آموزان مقطع پنجم ابتدایی با مضامین مرتبط با حوزه ایمنی و صرفه‌جویی در مصرف گاز بیشتر آشنا شوند.
وی با اشاره به اینکه همزمان با گسترش فعالیت های توسعه ای شرکت گاز استان زنجان و همچنین حساسیت بالای فعـالیت های این شرکت؛ باید به این نکته توجه کرد که رفتـار و اعمـال ناایمن دو فاکتور مهم در حوادث به شمـار می رود، افزود: گر چه صنعت گاز توانسته است میزان حوادث را در این مدت کاهش دهد؛ با این حال؛ نیاز به نهادینه کردن رفتار ایمن با فرهنگ سازی مستمر، لازم و ضروری به نظر می رسد.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه این شرکت همواره به عنوان یکی از دستگاه های پیشگام اصلاح الگوی مصرف در استان با اجرای طرح ها و پروژهای زیربنایی گام های موثری در راستای ترویج فرهنگ مصرف ایمن و بهینه گاز برداشته است؛ ابراز داشت: ضرورت به کارگیری تمامی ابزارهای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای کنترل و مدیریت مصرف انرژی در ایران، برکسی پوشیده نیست و قطعا وزارت آموزش و پرورش با در اختیار داشتن میلیون ها دانش آموز در سراسر کشور می تواند برای کاهش مصرف انرژی؛ یک بازوی حمایتی ارزشمند باشد.
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان نیز آموزش همگانی شهروندان در مدارس و مساجد استان در راستای مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی و توجه جدی به این مسولیت اجتماعی را از مهم ترین اهداف طرح همیار گاز عنوان کرد و گفت: ارائه آموزش های عمومی در جامعه و ایجاد فرهنگ مصرف بهینه گاز، باعث کاهش مصرف بی رویه انرژی درکشور شده و این تفکر غلط را که «گاز ارزان نیاز به صرفه جویی ندارد» از بین خواهد برد.
نادر رابطی با تاکید بر اینکه دانستن و رعایت نکات ایمنی مخصوص سن خاصی نبوده و همه افراد جامعه لازم است آموزش های ایمنی را فرا گیرند؛ افزود: به منظور عملی کردن شعار اصلاح الگوی مصرف، پیش گیری از خطر گازگرفتگی و ترویج فرهنگ استفاده صحیح از گاز طبیعی، شرکت گاز استان زنجان برای اولین بار در کشور با همکاری سازمان آموزش و پرورش طرحی با عنوان « طرح همیار گاز» اجرا کردکه این طرح به صورت طرحی ملی نیز در سراسر کشور اجرا شد.
وی اعلام داشت: در طرح همیار گاز سالانه 35 کارشناس برای آموزش و اطلاع رسانی به مدارس اعزام می شوند تا مهم ترین و کاربردی ترین مطالب درباره اصلاح الگوی مصرف گاز و پیش گیری از خطرات ناشی از بی احتیاطی در مصرف آن را در اختیار دانش آموزان قرار دهند.
رابطی تصریح کرد: با این اقدام دانش آموزان آموزش دیده که با اطلاعاتی جدید و مهم آشنا شده اند با دریافت کارت همیار؛ به عنوان نمایندگان شرکت گاز محسوب و موظف می شوند آموخته های خود را به خانواده، دوستان و اطرافیان خود منتقل کرده و با این کار مهم؛ از بسیاری حوادث احتمالی جلوگیری به عمل آید.
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه در این اقدام گسترده که سالانه در سراسر کشور به اجرا درمی آید؛ هزار دانش آموز با اجرای طرح همیار گاز، کارشناسان شرکت گاز را در اجرای نهادینه کردن الگوی مصرف بهینه یاری می کنند؛ ابراز داشت: این مهم با همکاری آموزش و پرورش استان و مدیران مدارس انجام می شود و امیدواریم مشترکین متعهد با رعایت هر چه بیشتر نکات و مسائل ایمنی و مصرف بهینه گاز، ترویج این فرهنگ مهم را در محیط خانواده نهادینه کرده و شرکت گاز استان زنجان را بیش از پیش در مورد ترویج فرهنگ مصرف بهینه و ایمنی گاز طبیعی، یاری کنند.

نظر شما چیست
آخرین اخبار
در پی انجام خدمات گازرسانی به روستاهای شهرستان ایجرود؛ نماینده مردم شهرستان های ایجرود و ماهنشان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان از خدمات گاز زنجان تقدیر کرد
با انجام فعالیت های گسترده گازرسانی و بهره مندی ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۵ درصد جمعیت روستایی شهرستان ایجرود از نعمت گاز طبیعی؛ دکتر سید مرتضی خاتمی؛ از خدمات ارزشمند گاز زنجان در راستای افزایش رفاه اجت ...
1397/11/21
بیانیه 22 بهمن
کارکنان شرکت گاز استان زنجان با انتشار بیانیه‌ایی همگام با ملت شهید پرور و همیشه در صحنه ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یافته و با آرمانهای امام راحل (ره) و شهیدان انقلاب تجدید پیمان می کنند.
1397/11/21
همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر؛ ۳۵ طرح گازرسانی روستایی در زنجان افتتاح ‌شد
روستای نکتوی شهرستان ایجرود در هفتمین روز از دهه مبارک فجر؛ میزبان استاندار، امام جمعه، فرماندار، مدیر عامل شرکت گاز و برخی مدیران اجرایی استان شد تا با افتتاح طرح گازرسانی در این روستا و افتتاح همزما ...
1397/11/17
با افتتاح طرح های گازرسانی در دهه فجر امسال؛ 540 روستای استان زنجان از نعمت گاز بهره مند هستند
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبر گفت: با افتتاح ۳۵ طرح گازرسانی روستایی در دهه فجر امسال؛ شمار روستاهای بهره مند استان به ۵۴۰ روستا رسید.
1397/11/16
همزمان با دهه مبارک فجر؛ ارائه دستاوردهای چهل ساله شرکت گاز استان زنجان در نمایشگاه «شکوه چهل سالگی»
همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛ گاز زنجان همگام با دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و انقلاب اسلامی استان؛ دستاوردهای چهل ساله خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داد.
1397/11/16
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان: توزیع بیش از 8 هزار اقلام فرهنگی در نمایشگاه شکوه چهل سالگی
گاز زنجان با توزیع اقلام فرهنگی متنوع در نمایشگاه شکوه چهل سالگی؛ گامی دیگر در اطلاع رسانی مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی بر می دارد.
1397/11/16
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان خطاب به اصحاب رسانه: اتصال21 شهر و 540 روستای استان به شبکه گاز کشور/ تا پایان برنامه ششم توسعه؛ برای دستیابی به بهره مندی 95 درصدی خانوار روستایی استان گام بر می داریم
به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و در آستانه دهه مباکر فجر؛ مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: به برکت انقلاب اسلامی؛ ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۶/۸۲ درصد جمع ...
1397/11/13
مدیر عامل گاز زنجان در جمع اصحاب رسانه استان اعلام کرد: کیمیای گاز؛ خانه های 329 هزار و 472 مشترک گاز زنجانی را گرم کرده است
مهندس احمدلو در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اعلام این خبر گفت: این شرکت در حال حاضر به ۳۰۶ هزار و ۱۱۳ مشترک خانگی، ۲۲ هزار و ۱۹۸ مشترک تجاری و یک هزار و ۱۶ ...
1397/11/08
s