چهار شنبه, 29 اسفند,1397

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان: نظارت و کنترل بر فشار گاز مصرفی و برقراری جریان مستمر گاز؛ مسئولیت سنگینی بر دوش کارکنان گاز زنجان در طرح کشیک زمستانی

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان:  نظارت و کنترل بر فشار گاز مصرفی و برقراری جریان مستمر گاز؛ مسئولیت سنگینی بر دوش کارکنان گاز زنجان در طرح کشیک زمستانی

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان مهندس احمدلو از فعالیت 24 ساعته کشیک زمستانی خبر داد و گفت: با شروع فصل سرما، افزایش مصرف گاز و به منظور رفاه حال مشترکین، پایگاه کشیک شبانه روزی گاز زنجان آماده ارائه خدمات برای مقابله با هرگونه حادثه احتمالی برای مشترکین در سراسر استان است.
وی با بیان اینکه طرح کشیک زمستانی هر ساله از نیمه دوم ماه آبان شروع و تا پایان نیمه اول فروردین سال بعد فعال می شود، افزود: کنترل و حفاظت بیشتر از شبکه گاز استانی، انشعاب های نصب شده در نقاط مختلف استان و بررسی حجم مصرف گاز در زمان اوج مصرف را می توان از ماموریت های ویژه تعریف شده برای این طرح برشمرد.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به وظایف این پایگاه شبانه روزی تصریح داشت: ارسال اطلاعات مربوط به میزان مصرف گاز در شهرها، نیروگاه ها و صنایع عمده استان به ستاد، انجام هماهنگی های لازم در مورد بروز افت فشار گاز در مناطق مختلف و انجام اقدامات لازم در زمان ابلاغ اعمال محدودیت مصرف از دیگر اقدامات انجام شده توسط این پایگاه است.
مهندس موسی احمدلو با بیان اینکه به منظور مدیریت توزیع و اطلاع به هنگام از وضعیت جریان گاز، فشار، دما و ... در نقاط مختلف استان و اطلاع از روند مصرف شهرها، صنایع عمده و CNG ها با توجه به تعداد نقاط مصرف، از سال 1390 موفق به استقرار سیستم هوشمند مونیتورینگ در گاز زنجان شده ایم، ابراز کرد: شرکت گاز استان زنجان با استفاده از آخرین استانداردهای موجود و با راهنمایی کارشناسان ستاد پدافند غیر عامل کشور، سیستم مانیتورینگ ایستگاههای گاز را در سطح استان راه اندازی کرد تا در مواقع اضطرار از اتفاقات ناگوار مانند قطعی گاز کامل یک شهر یا صنعت عمده پیشگیری کند.
وی با اشاره به اینکه در سیستم مانیتورینگ، داده های مهمّ ایستگاه ها به وسیله بستری مناسب به مرکز کنترل؛ واقع در شرکت گاز استان زنجان ارسال شده و با توجّه به اهمّیّت بسترهای ارتباطی، در این پروژه سعی شده بستر هایی قابل اعتماد و امن مخابراتی با کمترین وابستگی به شبکه های خارجی مانند اینترنت، GSM و GPRS ایجاد شود؛ تصریح داشت: با به کار گیری این سامانه، در هزینه های بسیاری اعمّ از نیروی انسانی، هزینه سرکشی به ایستگاه ها توسّط کارکنان و هزینه های ناشی از اندازه گیری نادرست گاز طبیعی صرفه جویی شده و در خصوص کشف سرقت و یا هدر رفت گاز طبیعی، نیز این سیستم بسیار پرکاربرد است.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان؛ هدف از اجرای طرح کشیک زمستانی را حفظ و پایداری شبکه گازرسانی، حفاظت هر چه بیشتر از شبکه ها و انشعابات گاز استان، بررسی حجم مصرفی گاز مشترکین در زمان اوج مصرف، مقابله با ایجاد بحرانهای احتمالی در ارتباط با بروز حوادث در تأسیسات، افت احتمالی فشار گاز و ارائه خدمات مستمر، ایمن و مطلوب در خدمات رسانی به مشترکین بهره مند از گاز طبیعی با توجّه به برودت هوا و مشکلات احتمالیِ پیشرو عنوان کرد.
مهندس احمدلو از انتخاب نیروهای متخصص، با تجربه و فنی در اجرای این طرح زمستانی خبر داد و  گفت: با این اقدام، هنگام مواجه شدن با مشکلات فنی و یا افت فشار گاز، با بهره گیری از تجربیات و اطلاعات فنی کارکنان متخصص، تصمیمات لازم در راستای برطرف کردن مشکلات احتمالی اخذ می شود تا مشکلی در ارائه خدمات به مشترکین ایجاد نشود.
وی تصریح کرد: علاوه بر پایگاه کشیک، پست امداد گاز نیز به صورت شبانه روزی مشغول سرویس دهی به مشترکین هستند و در این خصوص با پایگاه کشیک مستقر در اداره مرکزی همکاری تنگاتنگی دارند.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه مشترکین محترم در مواقع احساس خطر، هنگام نشت و استشمام بوی گاز یا قطع جریان گاز، می توانند با تلفن ۱۹۴؛ مرکز فوریت های حوادث گاز تماس گرفته و موضوع را با کارشناسان این شرکت در میان گذاشته و راهنمائی های لازم را دریافت کنند؛ افزود: از مشترکین و مصرف کنندگان گاز طبیعی تقاضا داریم نکات ایمنی را مورد توجه قرار داده و همچون همیشه؛ در خصوص صرفه جوئی در مصرف این انرژی با این شرکت همکاری لازم را داشته باشند.

نظر شما چیست
آخرین اخبار
پیام تبریک مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان به مناسبت فرارسیدن نوروز 98
مهندس موسی احمدلو در پیامی؛ فرارسیدن عید نوروز ۱۳۹۸ را به همه خدمتگذاران خدوم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بلاخص کارکنان تلاشگر و خدوم گاز زنجان و خانواده محترم ایشان تبریک گفت.
1397/12/27
تعیین تکلیف بیش از3 هزار فعالیت عمرانی بقاع متبرکه در استان زنجان
پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، تشکیلات و اختیارات سازمان اوقاف مورد تجدید نظر قرار گرفت و در سال 1363 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. بر اساس آن قانون سازمان اوقاف از نخست وزیری منتزع و با عنوان سازمان ...
1397/12/26
توسعه بهداشت و سلامت استان زنجان در ایستگاه چهلم
انقلاب اسلامی ایران در چهلمین گام خود به رشد و باالندگی بالایی در حوزه بهداشت و سلامت رسیده و استان زنجان نیز در این راستا به عنوان یکی از استان های موفق در شاخص های بهداشتی و درمانی کشورمحسوب می شود.
1397/12/26
بالندگی محیط زیست استان زنجان در چهلمین سال انقلاب اسلامی
در اسفند ماه سال ۱۳۵۰ سازمان شکاربانی و نظارت بر صید به"سازمان حفاظت محیط زیست" تغییر نام داد و تشکیلات وسیع‌تری پیدا نمود در این مدت استان زنجان با عنوان سرشکاربانی فعالیت می نمود که در سال ۱۳۵۲ به ا ...
1397/12/26
پوشش 59 درصدی بیمه سلامت در استان زنجان
در آبان ماه سال ۱۳۷۳ مجلس شورای اسلامی قانون بیمه‌ همگانی را تصویب کرد و متعاقب آن سازمان بیمه خدمات درمانی تشکیل و بنا برصراحت قانون و آئین نامه های هیئت دولت تشکیل و از اول مهرماه ۱۳۷۴ اجرای قانون ...
1397/12/25
تمدید گواهینامه سیستم های مدیریتی؛ با برنامه ریزی های موثر و بروز رسانی روش های اجرایی؛ در شرکت گاز زنجان
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از تمدید گواهینامه سیستم های مدیریتی در این شرکت خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ موسی احمدلو گفت: با ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات و تحقق برنامه های اس ...
1397/12/22
بیش از 14 هزار مستمری بگیر تحت پوشش بهزیستی استان زنجان
سازمان بهزیستی کشور به موجب لایحه قانونی مورخ ۲۴/۴/۱۳۵۹ و در جهت تحقق مفاد اصول سوم، بیست‌ویکم و بیست‌ونهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، از ادغام ۱۶ سازمان، نهاد، موسسه و انجمن تشکیل شد درتیرماهسال ...
1397/12/22
40 سال تلاش برای افزایش مهارت های فنی و حرفه ای در استان زنجان
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران توجه به تربیت نیروی انسانی ماهر مورد توجه بوده و در دهه های مختلف با توسعه تجهیزات و نعریف برنامه های مختلف تلاش شده افراد ماهر در رشته های مورد نیاز کشور تربیت شوند.
1397/12/21
s