چهار شنبه, 29 خرداد,1398

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان: نظارت و کنترل بر فشار گاز مصرفی و برقراری جریان مستمر گاز؛ مسئولیت سنگینی بر دوش کارکنان گاز زنجان در طرح کشیک زمستانی

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان:  نظارت و کنترل بر فشار گاز مصرفی و برقراری جریان مستمر گاز؛ مسئولیت سنگینی بر دوش کارکنان گاز زنجان در طرح کشیک زمستانی

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان مهندس احمدلو از فعالیت 24 ساعته کشیک زمستانی خبر داد و گفت: با شروع فصل سرما، افزایش مصرف گاز و به منظور رفاه حال مشترکین، پایگاه کشیک شبانه روزی گاز زنجان آماده ارائه خدمات برای مقابله با هرگونه حادثه احتمالی برای مشترکین در سراسر استان است.
وی با بیان اینکه طرح کشیک زمستانی هر ساله از نیمه دوم ماه آبان شروع و تا پایان نیمه اول فروردین سال بعد فعال می شود، افزود: کنترل و حفاظت بیشتر از شبکه گاز استانی، انشعاب های نصب شده در نقاط مختلف استان و بررسی حجم مصرف گاز در زمان اوج مصرف را می توان از ماموریت های ویژه تعریف شده برای این طرح برشمرد.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به وظایف این پایگاه شبانه روزی تصریح داشت: ارسال اطلاعات مربوط به میزان مصرف گاز در شهرها، نیروگاه ها و صنایع عمده استان به ستاد، انجام هماهنگی های لازم در مورد بروز افت فشار گاز در مناطق مختلف و انجام اقدامات لازم در زمان ابلاغ اعمال محدودیت مصرف از دیگر اقدامات انجام شده توسط این پایگاه است.
مهندس موسی احمدلو با بیان اینکه به منظور مدیریت توزیع و اطلاع به هنگام از وضعیت جریان گاز، فشار، دما و ... در نقاط مختلف استان و اطلاع از روند مصرف شهرها، صنایع عمده و CNG ها با توجه به تعداد نقاط مصرف، از سال 1390 موفق به استقرار سیستم هوشمند مونیتورینگ در گاز زنجان شده ایم، ابراز کرد: شرکت گاز استان زنجان با استفاده از آخرین استانداردهای موجود و با راهنمایی کارشناسان ستاد پدافند غیر عامل کشور، سیستم مانیتورینگ ایستگاههای گاز را در سطح استان راه اندازی کرد تا در مواقع اضطرار از اتفاقات ناگوار مانند قطعی گاز کامل یک شهر یا صنعت عمده پیشگیری کند.
وی با اشاره به اینکه در سیستم مانیتورینگ، داده های مهمّ ایستگاه ها به وسیله بستری مناسب به مرکز کنترل؛ واقع در شرکت گاز استان زنجان ارسال شده و با توجّه به اهمّیّت بسترهای ارتباطی، در این پروژه سعی شده بستر هایی قابل اعتماد و امن مخابراتی با کمترین وابستگی به شبکه های خارجی مانند اینترنت، GSM و GPRS ایجاد شود؛ تصریح داشت: با به کار گیری این سامانه، در هزینه های بسیاری اعمّ از نیروی انسانی، هزینه سرکشی به ایستگاه ها توسّط کارکنان و هزینه های ناشی از اندازه گیری نادرست گاز طبیعی صرفه جویی شده و در خصوص کشف سرقت و یا هدر رفت گاز طبیعی، نیز این سیستم بسیار پرکاربرد است.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان؛ هدف از اجرای طرح کشیک زمستانی را حفظ و پایداری شبکه گازرسانی، حفاظت هر چه بیشتر از شبکه ها و انشعابات گاز استان، بررسی حجم مصرفی گاز مشترکین در زمان اوج مصرف، مقابله با ایجاد بحرانهای احتمالی در ارتباط با بروز حوادث در تأسیسات، افت احتمالی فشار گاز و ارائه خدمات مستمر، ایمن و مطلوب در خدمات رسانی به مشترکین بهره مند از گاز طبیعی با توجّه به برودت هوا و مشکلات احتمالیِ پیشرو عنوان کرد.
مهندس احمدلو از انتخاب نیروهای متخصص، با تجربه و فنی در اجرای این طرح زمستانی خبر داد و  گفت: با این اقدام، هنگام مواجه شدن با مشکلات فنی و یا افت فشار گاز، با بهره گیری از تجربیات و اطلاعات فنی کارکنان متخصص، تصمیمات لازم در راستای برطرف کردن مشکلات احتمالی اخذ می شود تا مشکلی در ارائه خدمات به مشترکین ایجاد نشود.
وی تصریح کرد: علاوه بر پایگاه کشیک، پست امداد گاز نیز به صورت شبانه روزی مشغول سرویس دهی به مشترکین هستند و در این خصوص با پایگاه کشیک مستقر در اداره مرکزی همکاری تنگاتنگی دارند.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه مشترکین محترم در مواقع احساس خطر، هنگام نشت و استشمام بوی گاز یا قطع جریان گاز، می توانند با تلفن ۱۹۴؛ مرکز فوریت های حوادث گاز تماس گرفته و موضوع را با کارشناسان این شرکت در میان گذاشته و راهنمائی های لازم را دریافت کنند؛ افزود: از مشترکین و مصرف کنندگان گاز طبیعی تقاضا داریم نکات ایمنی را مورد توجه قرار داده و همچون همیشه؛ در خصوص صرفه جوئی در مصرف این انرژی با این شرکت همکاری لازم را داشته باشند.

نظر شما چیست
آخرین اخبار
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان: مرکز 194؛ شانزده هزار و 112 خدمت امدادی به مشترکین زنجانی ارائه کرده است
سال گذشته بالغ بر ۱۶ هزار و ۱۱۲ مورد خدمت از سوی مرکز ۱۹۴ به مشترکین زنجانی ارائه شده است.
1398/03/22
تحویل بیش از 144 میلیون مترمکعب گاز به جایگاه های سوخت CNG استان زنجان در سال گذشته
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از تحویل بیش از ۱۴۴ میلیون مترمکعب گاز به جایگاه های سوخت CNG استان در سال ۹۷ خبر داد.
1398/03/21
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان: در دو ماهه ابتدایی امسال؛ بیش از 475 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در استان زنجان مصرف شده است
فروردین و اردیبهشت ماه سال ۹۸ مشترکین زنجانی بیش از ۴۷۵ میلیون و ۹۰۷ هزار مترمکعب گاز طبیعی در بخش های مختلف مصرف کرده اند.
1398/03/20
در راستای کمک به توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال مولد و پایدار برای ارائه خدمات مربوط به اخذ مجوزهای سرمایه گذاری شرکت گاز زنجان عنوان "بهترین عملکرد" را در بین دستگاه های اجرایی استان کسب کرد
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبر گفت: بر اساس گزارش سیستمی از اقدامات صورت گرفته توسط دستگاه های اجرایی استان؛ ابوالفضل عباسچیان؛ نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان در ن ...
1398/03/11
به علت انجام تعمیرات؛ گاز مشترکین 7 روستای بخش ارمغانخانه از توابع شهرستان زنجان قطع می‌شود
روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: گاز مشترکین ۷ روستای بخش ارمغانخانه روز چهارشنبه ۸ خرداد به علت انجام تعمیرات خطوط گازرسانی قطع می‌شود.
1398/03/07
خدمات رسانی به بیش از 334 هزار و 970 مشترک گاز طبیعی در استان زنجان
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از جذب بیش از ۱۷ هزار و ۶۰۰ مشترک گاز طبیعی در استان زنجان طی سال ۹۷ خبر داد و اظهار داشت: با جذب این تعداد مشترک؛ مجموع مشترکین گاز در استان به ۳۳۴ هزار و ۹۷۴ مشترک افز ...
1398/02/21
پیام تبریک مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان به مناسبت روز جهانی کار و کارگر: با وجود پیشرفت و توسعه تکنولوژی؛ هنوز جوامع بشری چرخش امور جاری و زندگی خود را از ساده ترین سطح تا پیچیده ترین آنها مرهون دستان پرتوان قشر محترم کارگر است
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ مهندس موسی احمدلو با صدور پیامی،‌ روز جهانی کار و کارگر را به همه همکاران تلاشگر صنعت گاز و کارکنان زحمتکش گاز زنجان، تبریک گفت.
1398/02/10
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان: بیش از 405 هزار خانوار زنجانی از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند
با اضافه شدن ۱۵ هزار و ۹۲۵ خانوار جدید به جمع مشترکین گاز طبیعی در سال گذشته؛ خانوار تحت پوشش گاز طبیعی در استان زنجان؛ به ۴۰۵ هزار و ۴۲۳ خانوار رسیده است.
1398/02/08
s