چهار شنبه, 27 شهریور,1398

بیش از 93 درصد از مشترکین زنجانی از خدمات شرکت گاز استان زنجان رضایت دارند

بیش از 93 درصد از مشترکین زنجانی از خدمات شرکت گاز استان زنجان رضایت دارند

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ مهندس موسی احمدلو با اعلام اینکه به همت امور پژوهش دانشگاه زنجان این طرح به انجام رسیده است؛ افزود: طرح نظرسنجی از ذینفعان سالانه در 7 حوزه ی شرکت ملی گاز ایران، نمایندگان جامعه، کارکنان، تامین کنندگان، مشترکین، همسایگان ادارات گاز و ایستگاه ها و مراجعان / متقاضیان انجام و مورد پایش قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه بر اساس نظام نامه ابلاغی شرکت ملی گاز، این نظر سنجی برای نخستین بار با توجه به این نظام نامه که به صورت پایلوت در 10 استان صورت می گیرد؛ به انجام رسیده است؛ ابراز داشت: با توجه به پیاده سازی تعالی سازمانی؛ طرح نظرسنجی از مشترکین به روش نمونه گیری خوشه ای و متناسب با تعداد جمعیت هر منطقه از تمام شهرستان های استان انجام شده است تا تناسب تعداد نمونه ها در هر منطقه استان رعایت شود.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان هدف از اجرای این طرح را بهبود کیفیت خدمات به مشترکین و ذینفعان اعلام کرد و گفت: گاز زنجان شرکتی خدمات رسان است که ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده و افزایش رضایت مشترکین از مهمترین اهداف استراتژیک آن است.
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان نیز در ادامه با بیان اینکه بر اساس اعلام نظر 2 هزار و 75 نفر از مشترکین در 8 شهرستان استان زنجان؛ 22 شاخص مهم رضایتمندی مورد بررسی قرار گرفته است؛ افزود: در این تحقیق از روش پیمایش توصیفی و تحلیلی استفاده شده است تا اطلاعاتی درباره دیدگاه ها، باورها، نظرات، رفتارها و انگیره های مشترکین محترم از راه تحقیق و پژوهش علمی در مقیاس وسیع میسر شود.
نادر رابطی ابراز داشت: در نظرسنجی بخش معیار شهرت و تصویر سازمان در دیدگاه ذینفعان، نشانگر ها و موضوعاتی مانند نقش شرکت در توسعه و آبادانی استان، میزان عملکرد موفق شرکت در ارائه خدمات مستمر و مداوم، رعایت حقوق مشترکین و عمل به مسئولیت‌های اجتماعی در زمینه آموزش‌های همگانی مشترکین، مورد نظر سنجی قرار گرفت که نتیجه "کاملاً مطلوب" حاصل نظرات ذینفعان محترم بوده است.
وی از سلامت اداری و طرح تکریم ارباب رجوع به عنوان یک اصل اساسی در ارائه خدمات نام برد و تصریح داشت: سرعت ارائه خدمات شرکت گاز به مشترکین، نحوه ارائه خدمات شرکت گاز در مقایسه با سایر شرکت‌ها، کانال‌های ارتباطی مناسب‌تر برای اطلاع‌رسانی از دیدگاه مشترکین، نحوه اطلاع‌رسانی از قطعی گاز، مدت‌زمان برقراری مجدد در صورت بروز قطعی گاز، نحوه برخورد مسئولان و کارکنان ادارات گاز در صورت مراجعه به اداره، نحوه پاسخگویی کارکنان در صورت مراجعه به ادارات گاز، نحوه دسترسی به کارکنان در صورت مراجعه به ادارات گاز در یک سال اخیر، میزان پایبندی شرکت گاز نسبت به قوانین و مقررات، میزان اطلاع‌رسانی در خصوص نحوه ارائه خدمات و عملکرد دفاتر پیشخوان در ارائه خدمات از دیگر موضوعاتی است که نظرات مشترکین عزیز را مورد بررسی و نظر سنجی قرار داده است.
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان گفت: ارزش محصولات و خدمات شرکت گاز استان از دیدگاه مشترکین، نقش گاز در ارتقاء رفاه جامعه و حفظ محیط زیست استان از محورهای دیگری است که در این نظر سنجی مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است.
رابطی با اشاره به اینکه نحوه برقراری تماس با تلفن 194 و راهنمایی مأموران، حضور به ‌موقع و مناسب مأموران امداد پس از تماس، عملکرد، آراستگی و نظم ظاهری، رفتار مأموران امداد و قرائت کنتور، دقت و صحت قرائت مأموران، ساعت مراجعه برای قرائت کنتور، توزیع به ‌موقع و مناسب قبض گاز، از دیگر شاخص های مورد بررسی رضایتمندی مردم از عملکرد گاز زنجان بوده است؛ تصریح داشت: عملکرد شرکت در کاهش بروکراسی اداری، نحوه اقدام به رفع در صورت خرابی کنتور و رگلاتور یا ایستگاه گاز مشترکین صنعتی، عملکرد شرکت در خصوص تعمیر و نگهداری ایستگاه گاز و عملکرد شرکت در خصوص انجام کالیبراسیون دوره‌ای تجهیزات اندازه‌گیری از محورهایی است که عملکرد ماموران قرائت کنتور و امداد گاز زنجان را نظر سنجی کرده است.
وی در ادامه به معیار وفاداری مشتریان به عنوان یکی دیگر از موضوعات بررسی شده در این نظر سنجی اشاره کرد و افزود: تمایل به اطلاع به مراجع ذیصلاح در صورت مشاهده تخلف و یا نقص در سیستم گاز، تمایل به صرفه‌جویی در مصرف گاز برای استمرار فعالیت‌های شرکت گاز، تمایل به همراهی و ارائه پیشنهاد برای بهبود فعالیت‌های شرکت گاز، میزان اعتماد  مشترکین به شرکت گاز و رضایت کل از عملکرد شرکت گاز در این نظرسنجی بررسی شده است.
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان با اشاره به اینکه شرکت گاز استان زنجان مسئولیت دریافت و توزیع گاز، حفظ و نگهداری تاسیسات و ابنیه مرتبط با فعالیت ها، ارائه خدمات به متقاضیان و مشترکین گاز طبیعی، فروش گاز، اهتمام و ارتقای کیفیت خدمات قبل و بعد از فروش به مشترکین، مطالعات فنی، مهندسی، اقتصادی، طراحی و اجرای طرح های گاز رسانی و ایجاد، احداث و توسعه تاسیسات و ابنیه لازم در سطح استان بر عهده دارد؛ اظهار داشت: در دنیای رقابت امروزی، کشف نیازها و خواسته های مشترکین و برآورده ساختن آنها یکی از شرط های اساسی برای موفقیت است؛ که با اندازه گیری رضایت مشترکین به عنوان ابزاری موثر در کنترل عملکرد سازمان؛ تلاشی موثر در شناسایی و تقویت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف صورت می گیرد.
رابطی با اعلام اینکه روابط عمومی این شرکت، فعالیت خود را در راستای اجرای طرح های نظرسنجی؛ از سال 1390 آغاز کرده است، گفت: این امور با برگزاری جلسات کارشناسی و تاکید بر ایجاد تحقیقات کاربردی و توسعه ای؛ تمام تلاش خود را در راستای ارتباط موثر و مستمر با دانشگاه ها هدایت کرده و توانسته است با نیاز سنجی پژوهشی در سایر بخش های شرکت، مطالعات و تحقیقات مورد نیاز را شناسایی و در قالب پروژه های پژوهشی به انجام برساند.
وی در پایان تصریح داشت: برای بهبود کیفیت خدمات شرکت گاز به مشترکین عزیز علاوه بر نظر سنجی سالانه؛ از طریق سامانه الکترونیکی ارتباط دولت و مردم (سامد)، تلفن گویا، تلفن پیام گیر، سامانه پیام کوتاه، وب سایت شرکت گاز، نظرات و پیشنهادات شهروندان را دریافت و مورد بررسی و توجه قرار می دهیم.


نظر شما چیست
آخرین اخبار
کوشش مستمر در ترسیم و تدوین رویکردهای مناسب و یکپارچه سازی فرآیندهای عملکردی در گاز زنجان؛ برگزاری بیش از 40 جلسه توسط کمیته های تعالی سازمانی در شش ماهه نخست امسال
در راستای اجرایی شدن برنامه ارزیابی تعالی سازمانی به عنوان فرایندی برای افزایش توانمندی کارکنان گاز زنجان؛ در شش ماهه نخست سال ۹۸؛ بیش از ۴۰ جلسه توسط کمیته های تعالی سازمانی برگزار شده است.
1398/06/25
564 روستای استان زنجان به شبکه گاز کشور متصل هستند
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از بهره مندی ۵۶۴ روستای استان از نعمت گاز طبیعی خبر داد.
1398/06/11
با افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 6 طرح گاز رسانی همزمان با هفته دولت؛ 80 درصد خانوار روستایی شهرستان طارم زنجان از نعمت گاز بهره مند شدند
در هفته دولت؛ ۶ طرح گارزسانی به دست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار افتتاح و کلنگ زنی شد تا درصد بهره مندی خانوار روستایی طارم به ۸۰ درصد برسد.
1398/06/09
با گازدار شدن 28 واحد صنعتی در هفته دولت؛ واحدهای صنعتی- تولیدی گازدار استان زنجان به یک هزار و 217 واحد رسید
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: ۲۸ واحد صنعتی- تولیدی به مناسبت هفته دولت افتتاح و اجرایی شد تا شمار واحدهای صنعتی- تولیدی گازدار استان زنجان به یک هزار و ۲۱۷ واحد برسد.
1398/06/05
با افتتاح طرح های گازرسانی روستایی در هفته دولت؛ جمعیت روستایی بهره مند از نعمت گاز در استان زنجان به 6/84 درصد رسید
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبر گفت: درصد برخورداری گازطبیعی در بخش روستایی استان زنجان از ۷/۸۲ به ۶/۸۴ درصد افزایش یافت.
1398/06/05
همزمان با هفته دولت انجام می گیرد: افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 61 طرح گازرسانی در استان زنجان
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۶۱ طرح گازرسانی همزمان با هفته دولت در استان خبر داد.
1398/06/02
زنجانی ها در 4 ماهه نخست امسال؛ بیش از 861 میلیون مترمکعب گاز طبیعی مصرف کرده اند.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از مصرف ۸۶۱ میلیون و۹۳۰ هزار متر مکعب گاز طبیعی در ۴ ماهه ابتدایی سال جاری در استان خبر داد.
1398/05/28
صعود تیم کوهنوردی گاز زنجان به یکی از قله های رشته کوه سهند
تیم کوهنوردی شرکت گاز استان زنجان بر اساس برنامه پیش‌بینی شده در تقویم ورزشی سال ۹۸ موفق شد قله ۳ هزار و ۷۱۱ متری کمال؛ یکی از قله های رشته کوه سهند را فتح کنند
1398/05/22
s