پنجشنبه, 14 فروردین,1399

ملموس بودن آثار اقتصادیِ گازرسانی؛ با ارتقاء سطح کیفی زندگی مردم در شهرستان ابهر زنجان

ملموس بودن آثار اقتصادیِ گازرسانی؛ با ارتقاء سطح کیفی زندگی مردم در شهرستان ابهر زنجان

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ وجیه اله نوروزی در مصاحبه اختصاصی از بهره مندی ۱۰۰ درصد خانوار شهری شهرستان ابهر از نعمت گاز طبیعی خبر داد و افزود: با پیوستن ۴۲ روستای ابهر به شبکه گاز کشور؛ در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران شاهد ضریب نفوذ ۹۲.۳ درصدی گاز در روستاهای شهرستان ابهر هستیم.
وی با بیان اینکه شهرستان ابهر یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد که ۸.۶ درصد از مساحت کل استان را شامل شده و بیش از ۱۵۱ هزار و ۲۸۰ نفر از جمعیت استان را در خود جای داده است؛ اظهار کرد: گازرسانی قطعاً یکی از افتخارات ملی است که امروز شاهد گسترش و تاثیرگذاری مطلوب آن در روند زندگی مردم در سرتاسر کشور، استان و البته شهرستان ابهر هستیم.
نوروزی با اشاره به اینکه در چهل و یکمین بهار انقلاب اسلامی شاهد گـازرسـانی به بسیـاری از منـاطق محـروم استان و بهره مندی خانوار شهری و روستایی شهرستان ابهر از سوخت پاک و ارزان گاز طبیعی هستیم؛ ابراز داشت: در حوزه صنایع مستقر نیز؛ بالغ بر ۴۰۰ واحد تولیدی- صنعتی و کشاورزی در این شهرستان از نعمت گاز برخوردار هستند.
وی با ذکر نام برخی صنایع عمده گازدار شهرستان ابهر از جمله فولاد سیادن، ریخته گری آلومینیوم، ذوب البرز غرب، فولاد البرز آرش و سیم و کابل ابهر؛ به فعالیت های گسترده واحد های تولیدی- صنعتی و کشاورزی در این شهرستان اشاره کرد و ؛ تصریح داشت: با استفاده از این انرژی پاک؛ علاوه براینکه شاهد رونق اقتصادی هستیم؛ از دیگر مزایای این انرژی ارزشمند مانند: کاهش در مصرف انرژی های فسیلی، کاهش در آلایندگی هوا، کاهش در هزینه های انرژی، صرفه جویی در مصرف گاز مایع که بطور کلی کاهش بخشی از هزینه های واحد های تولیدی؛ بهره مند شده ایم.
فرماندار ابهر با تاکید بر اینکه رفاه ایجاد شده به برکت انقلاب اسلامی و همت مسئولین خدوم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فراهم شده است؛ به تحریم های ۴۱ ساله علیه انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: به رغم محدودیت های ناشی از تشدید تحریم ها، خوشبختانه هم اکنون شاهد بیشترین سطح پویایی با تکیه بر توان داخلی برای تامبن کالاهای مورد نیاز و تلاش در مسیر تولید هستیم که البته باید همچنان برای ارتقای توان داخلی و شکوفایی هر چه بیشتر توانمندی های کشورمان بیفزاییم. 
نوروزی در ادامه همچنین به عملکرد گاز زنجان در ترویج فرهنگ مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی اشاره کرد و افزود: حضور کارشناسان گاز زنجان در مدارس و مساجد استان و آموزش چهره به چهره اقدامی مهم و موثر در تعمیق باورهای مردم در استفاده بهینه و مصرف ایمن گاز دارد تا از این نعمت الهی به صورت درست استفاده شود.
وی در پایان اذعان داشت: مردم؛ ولی نعمتان ما هستند و باید تلاش کنیم امکانات و رفاه در خور شان ایشان فراهم کنیم.
در ادامه رئیس اداره گاز ناحیه ابهر نیز با بیان اینکه یکی از مطالبات مردم در تمامی استان های کشور استفاده از سوخت پاک و ارزان گاز است؛ افزود: در حال حاضر و در ۴۱ مین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران؛ گاز زنجان مفتخر هستیم که به ۴۸ هزار و ۱۶۱ مشترک خانگی شهری، ۹ هزار و ۳۳۹ مشترک خانگی روستایی، ۳ هزار و ۵۹۷ مشترک تجاری و ۲۵۳ مشترک صنعتی خدمات ارائه می دهیم.
نورالدین جعفری با اعلام اینکه در دهه مبارک فجر شاهد افتتاح ۸ طرح گازرسانی در شهرستان ابهر هستیم؛ ابراز داشت: برای افتتاح طرح گازرسانی به ۳ روستا؛ اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیون تومان و برای گازرسانی به ۵ واحد صنعتی نیز بیش از یک میلیارد و ۶ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
وی با بیان اینکه با بهره مندی سه شهر ابهر، صائین قلعه و هیدج؛ ۱۰۰ درصد خانوار شهری این شهرستان به شبکه سراسری گاز متصل هستند؛ افزود: از۷۰ روستای دارای سکنه این شهرستان نیز؛ ۴۲ روستا با ۹۲.۳ درصد بهره مند از گاز است و ۱۱ طرح نیز در دست اجراست.
رئیس اداره گاز ناحیه ابهر تصریح کرد: با اجرای بیش از ۸۶ کیلومتر خطوط انتقال گاز، اجرای ۷۸۲ کیلومتر شبکه‌های تغذیه و توزیع گاز  و نصب ۲۹ هزار و ۶۳۳ علمک گاز؛ تمام توان خود را برای ارائه هر چه بهتر خدمات به مشترکین ابهری به کار بسته ایم.
جعفری با اعلام اینکه هر سه شهرکِ شریف، هیدج و افق ابهر، یک محور صنعتی با نام محور صنعتی نورین  بهره مند از گاز هستند؛ خاطر نشان کرد: تامین گاز  ۶ جایگاه CNG  در سطح این شهرستان؛ از دیگر خدمات گاز زنجان به مشترکین محترم است.

نظر شما چیست
آخرین اخبار
در شش ماهه دوم سال؛98 بیش از 9 هزار نفر ساعت دوره آموزشی برای کارکنان گاز زنجان برگزار شد
واحد آموزش گاز زنجان در شش ماهـه دوم پارسال؛ ۹ هزار و ۶۶ نفر ساعت دوره آموزشی برگزار کـرد تا ۶۸۹ نفر از کارکنـان رسمی و پیمانی با حضور در ۶۰ دوره مختلف تخصصی و عمومی؛ آموزش هـای لازم را دریافت کنند.
1399/01/09
پیام نوروزی مقام معظم رهبری: سال 99؛ سال «جهش تولید»
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹، سال جدید را سال «جهش تولید» نام‌گذاری کردند.
1399/01/06
پیام تبریک مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به مناسبت نوروز 1399
مهندس حسن منتظر تربتی،معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران درپیامی خطاب به همکاران، فرارسیدن سال نو را به کلیه کارکنان پرتلاش این شرکت در اقصی نقاط کشور و خانواده‌های آنان، تبریک و تهنیت گفت.
1399/01/06
پیام تبریک مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان به مناسبت نوروز 1399
مهندس موسی احمدلو در پیامی خطاب به همکاران، فرارسیدن سال نو را به همه کارکنان پرتلاش این شرکت و خانواده‌های ایشان، تبریک و تهنیت گفت.
1399/01/06
با هدف پیشگیری و قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا؛ ماموران قرائت کنتور گاز به درب منازل مراجعه نمی کنند/ زنجانی ها خدمات را به صورت غیرحضوری دریافت می کنند
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: با توجه به ضرورت رعایت مسائل بهداشتی، پیشگیری و قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا، کنتورخوان‌های این شرکت تا اطلاع ثانوی به درب منازل شهروندان مراجعه نکرده و ارائه خدمات ...
1398/12/27
دست شرکت گاز در دست دانشگاه علوم پزشکی زنجان برای پیشگیری از کرونا ویروس
در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و کمک به پیشگیری و ریشه کنی ویروس کرونا؛ کارکنان گاز زنجان در کنار تلاشگران مراکز بهداشت و خدمات شهری در ضد عفونی معابر اصلی و فرعی شهر زنجان مشارکت کردند.
1398/12/24
همزمان با هفته منابع طبیعی و روز بزرگداشت شهدا؛ مدیرعامل و کارکنان گاز زنجان با کاشت نهال؛ یاد 21 شهید منتسب این شرکت را گرامی داشتند
در آستانه فرا رسیدن بهار طبیعت و به مناسبت روز درختکاری، هفته منابع طبیعی و روز بزرگداشت شهدا؛ مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و برخی از کارکنان این شرکت در اقدامی نمادین به یاد تنها شهید گاز زنجان و۲۰ شهی ...
1398/12/21
تلاش 11 ساله برای فرهنگ سازی مصرف بهینه و رفتارهای ایمن؛ با اجرای همیار گاز 140 هزار دانش آموز زنجانی زیر پوشش طرح همیار گاز قرار گرفته اند
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبرگفت: با تلاش مجدانه برای آموزش یازده هزار دانش آموز مقطع پنجم ابتدایی در سال جاری؛ این تعداد به ۱۴۰ هزار دانش آموز در ۱۱ سال گذشته رسیده است.
1398/12/17
s