پنجشنبه, 07 اسفند,1399

رنگ متن

مدیرعامل گاز زنجان: گردش چرخ صنعت وابسته به همکاری مشترکین خانگی با مدیریت مصرف بهینه گاز است

مدیرعامل گاز زنجان: گردش چرخ صنعت وابسته به همکاری مشترکین خانگی با مدیریت مصرف بهینه گاز است

موسی احمدلو بابیان اینکه در سایه صرفه جویی؛ همه مردم می توانند از گاز طبیعی بهره مند شده و صنایع نیز به تولید بپردازند؛ از مشترکین خانگی، دستگاه های دولتی و ادارات استان خواست؛ نهایت تلاش خود را در مصرف بهینه گاز بکار گیرند.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان مدیرعامل این شرکت با اشاره به ورود موج سرمای فراگیر و پایدار در کشور و استان و همچنین افزایش مصرف گاز، افزود: صرفه جویی همگانی برای عبور از روزهای سرد زمستان امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.
مهندس احمدلو بر مدیریت مصرف بهینه گاز طبیعی در سایه همکاری همه مشترکین تاکید کرد و ابراز داشت: با توجه به اتصال شبکه سراسری گاز در کشور؛ متاسفانه در صورت توجه نکردنِ مصرف کنندگان خانگی بر صرفه جویی هر چه بیشتر در مصرف گاز، امکان کمبود گاز در برخی نقاط کشور وجود دارد.
وی با بیان اینکه گاز پاک ترین سوخت فسیلی است و به همین دلیل در اثر سوختن حداقل آلاینده ی ممکن را تولید می کند؛ تصریح کرد: امروزه راحت طلبی و استفاده ی نادرست از گاز طبیعی بسیار رواج پیدا کرده و متاسفانه بهانه این کار؛ نا آگاهی و عدم توجه جدی به مصرف بهینه گاز است.
مدیرعامل شرکت گازاستان زنجان با بیان اینکه رعایت الگوی مصرف گاز در بخش خانگی می تواند علاوه بر جلوگیری از هدر رفتن گاز طبیعی؛ کاهش هزینه های خانوار را نیز در بر داشته باشد؛ اذعان داشت: با توجه به اینکه عمده مصرف در این بخش صرف ایجاد گرمایش در ماه های سرد سال می شود؛ ارائه راهکارهای عملی و متناسب با شرایط برای بهینه سازی مصرف گاز در بخش خانگی می تواند گامهای موثری در جلوگیری از هدر رفتن این نعمت خداداری و ثروت عمومی باشد.
مهندس احمدلو ادامه داد: قطع شدن گاز دردسر هایی به همراه دارد که وقتی رخ دهد، خانواده ها تازه متوجه می شوند که می توانستند با کم کردن فقط چند درجه از بخاری گازی منزل خود و یا موتورخانه ساختمان و با پوشیدن یک لباس گرم، گرمابخشی منزل و آرامش اعضای خانواده خود و دیگران را حفظ کنند.
وی افزود: احتمال قطعی گاز در استان زنجان با توجه به قرار گرفتن در مسیر لوله ی اصلی گاز، وجود ندارد اما از هم استانی های همیشه در صحنه درخواست می شود برای صرفه جویی در مصرف انرژی گاز، واقعا" جدیت به خرج داده و یاریگر هموطنانمان در جای جای ایران اسلامی بلاخص در بخش صنعت باشند.

;
نظر شما چیست
 captcha
آخرین اخبار
رشد220 درصدی شاخص بهره مندی از گاز روستایی در زنجان
مدیرعامل گاز زنجان گفت: در ابتدای دولت یازدهم ۱۸۸ روستای استان از گاز طبیعی بهره مند بودند که با گازرسانی به ۴۱۴ روستا در دولت تدبیر و امید، شاهد رشد ۲۲۰ درصدی شاخص بهره مندی از گاز روستایی در استان ه ...
1399/11/21
رشد 82 درصدی اجرای شبکه های تغذیه و توزیع گاز طبیعی در استان زنجان
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبرگفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید ۳ هزار و ۱۳۵کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز طبیعی در استان زنجان اجرا شده است تاکل شبکه های تغذیه و توزیع استان به ۶ هزار ...
1399/11/21
جذب بیش از 144 هزار مشترک جدید گاز در دولت تدبیر و امید
مهندس احمدلو از جذب ۱۴۴ هزار و ۴۹۱ مشترک گاز طبیعی در دولت تدبیر و امید خبر داد و اظهار داشت: با جذب این تعداد مشترک؛ مجموع مشترکین گاز در استان به ۳۶۳ هزار و ۲۴۱ مشترک افزایش یافته است.
1399/11/21
در چهل و دومین بهار انقلاب؛ 98 درصد خانوار روستایی شهرستان ایجرودِ زنجان از نعمت گاز طبیعی بهره مند است
مدیرعامل گاز زنجان گفت: ۹۸ درصد خانوار روستایی شهرستان ایجرود تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار دارد.
1399/11/21
در جشن 42 سالگی انقلاب اسلامی؛ کیمیای گاز؛ خانه های 2/97 درصد از خانوار روستایی شهرستان سلطانیه را گردم گرده است
مدیرعامل گاز زنجان گفت: با بهره برداری از ۳۵ روستای شهرستان سلطانیه؛ ۲/۹۷ درصد از خانوار روستایی این شهرستان بهره مند از گاز هستند.
1399/11/21
پوشش شبکه گازرسانی روستاهای شهرستان خدابنده به 7/91 درصد رسید
همزمان با دهه فجر؛ خدابنده ای ها شاهد افتتاح طرح گازرسانی به ۶ روستا بودند تا پوشش گازرسانی در روستاهای خدابنده ی استان زنجان به ۷/۹۱ درصد ‌برسد.
1399/11/21
درچهل و دومین بهار انقلاب اسلامی ایران؛ 100درصد خانوار شهری و 4/88 درصد خانوار روستایی استان زنجان از گاز طبیعی بهره مند است
با همت بلند و تلاش‌های شبانه روزی کارکنان خدوم گاز زنجان در چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۴/۸۸ درصد خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند است
1399/11/14
روشن شدن مشعل گاز 50 واحد صنعتی در دهه فجر؛ واحدهای صنعتی- تولیدی بهره مند از گاز استان زنجان به 2 هزار و 161 واحد رسید
در چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران؛ مشعل گاز ۵۰ واحد صنعتی در استان زنجان روشن شد.
1399/11/14
s