پنجشنبه, 07 اسفند,1399

رنگ متن

افزایش 39 درصدی سهم سبد انرژی استان در بخش خانگی؛ سهم مصرف گاز خانگی در زنجان به 50 درصد رسید

افزایش 39 درصدی سهم سبد انرژی استان در بخش خانگی؛ سهم مصرف گاز خانگی در زنجان به 50 درصد رسید

مدیرعامل گاز زنجان با اعلام اینکه ۳۶ درصد از کل مصرف سالانه استان مربوط به بخش خانگی است؛افزود: این میزان با برودت سرمای زودرس سالانه در زنجان؛ امسال تا ۵۰ درصد افزایش یافته است.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان موسی احمدلو در چهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان با محوریت مدیریت مصرف انرژی؛ گفت: در سه ماهه پاییز امسال؛ بخش خانگی۵۰ درصد، صنعت ۲۵ درصد، نیروگاه ۱۸ درصد وCNG ها نیز ۵ درصد مصرف داشته اند.
ویافزود: این آمار در حالی است که سال گذشته سهم مصرف گاز استان بیانگر ۳۶ درصد مصرف در بخش خانگی، ۲۷ تا ۳۰ درصد در نیروگاه ها، ۵ درصد درCNG  های استان و ۳۰ درصد نیز در مابقی مصارف بوده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان تصریح داشت: آمارها نشان از ثبات مصرف گاز در همه بخش ها به غیر از بخش خانگی دارد که تا ۵۰ درصد افزایش یافته است و همین امر موجب شده است مصرف سوخت برخی از نیروگاه‌ها و صنایع محدود شود.
مهندس احمدلو در ادامه از پایشمیزان مصرف گاز ادارات و دستگاه های اجرایی استان توسط کارشناسان این شرکتخبر داد و ابراز کرد: این طرح در پی برودت هوا و افزایش مصرف گاز و بر اساس بخشنامه ابلاغی از طرف معاون اول رییس جمهور به منظور مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی انجام می شود.
مهندس احمدلو با تاکید بر اینکه ادارات دولتی می بایست در مصرف گاز خود نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد صرفه جویی کنند؛ افزود: تاکنون در تمامی دستگاه های اجرایی استان ۵ هزار و ۱۰۷ مورد بازرسی و پایش انجام شده است که در صورت عدم رعایت موارد اعلامی پس از اخطار کتبی با قطعی گاز مواجه می شوند.
وی همچنین از اجرای طرح تشویقی دولت برای مشترکین کم مصرف خبر داد و گفت: از اول دی‌ماه؛ مشترکین خانگی که مصرف ماهانه آنها در ماه های سرد دی، بهمن، اسفند و نیمه اول فروردین کمتر از ۲۰۰ متر مکعب باشد؛ قبوض رایگان صادر می شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجانبا بیان اینکه اولین قبض رایگان در نیمه دوم بهمن ماه در اختیار مشترکین کم مصرف قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: برای واحد‌های خانگی که در محدوده قبوض رایگان قرار نگیرند نیز چنانچه مصرف خود را نسبت به میانگین مصارف ماه های مشابه در سالهای ۹۶ و ۹۷ بیش از ۱۰ درصد کاهش دهند؛ گازبها آنها با ۱۵ درصد تحفیف محاسبه می شود.
مهندس احمدلو ادامه داد: در صورتی که واحد های خانگی الگوی مصرف را رعایت نکنند و مصارف ماهانه آنها ۱۵ درصد بیشتر از میانگین مصارف ماه های مشابه در دو سال قبل باشد، گازبهای آنها با ۱۵ درصد اضافه محاسبه خواهد شد.
وی همچنین از اجرای طرح ملی اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه هادر راستای سیاست های شرکت ملی گاز ایران خبر داد و گفت: با اجرای این طرح مشترکین عزیز ۳ نوع خدمات رسانی مهم شامل اصلاح و ترمیم عایق کاری، تنظیم مشعل و نصب سیستم ضد رسوب موتورخانه واحدهای تجاری و مسکونی را از نمایندگان شرکت گاز بصورت رایگان دریافت می کنند.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه صرفه جویی۱۰ تا ۱۲ درصدی مصرف گاز توسط هر مشترک دستاورد مهمی است که با اجرای طرح ملی و همسو با سیاست‌های مسئولیت اجتماعی بدست می آید؛ اظهار داشت: کاهش هزینه های گاز مصرفی برای خانوار و صیانت از نعمت گاز طبیعی برای آیندگان از دیگر اهدافی است که در این طرح دنبال می شود.
مهندس احمدلو در پایان برلزوم مدیریت مصرف گاز در استان تاکید کردو گفت: امیدواریم همکاری همگانی اعم از دستگاه های اجرایی، مردم و مسئولین منجر به مدیریت مصرف انرژی و صیانت از این ثروت عمومی شود.

;
نظر شما چیست
 captcha
آخرین اخبار
رشد220 درصدی شاخص بهره مندی از گاز روستایی در زنجان
مدیرعامل گاز زنجان گفت: در ابتدای دولت یازدهم ۱۸۸ روستای استان از گاز طبیعی بهره مند بودند که با گازرسانی به ۴۱۴ روستا در دولت تدبیر و امید، شاهد رشد ۲۲۰ درصدی شاخص بهره مندی از گاز روستایی در استان ه ...
1399/11/21
رشد 82 درصدی اجرای شبکه های تغذیه و توزیع گاز طبیعی در استان زنجان
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبرگفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید ۳ هزار و ۱۳۵کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز طبیعی در استان زنجان اجرا شده است تاکل شبکه های تغذیه و توزیع استان به ۶ هزار ...
1399/11/21
جذب بیش از 144 هزار مشترک جدید گاز در دولت تدبیر و امید
مهندس احمدلو از جذب ۱۴۴ هزار و ۴۹۱ مشترک گاز طبیعی در دولت تدبیر و امید خبر داد و اظهار داشت: با جذب این تعداد مشترک؛ مجموع مشترکین گاز در استان به ۳۶۳ هزار و ۲۴۱ مشترک افزایش یافته است.
1399/11/21
در چهل و دومین بهار انقلاب؛ 98 درصد خانوار روستایی شهرستان ایجرودِ زنجان از نعمت گاز طبیعی بهره مند است
مدیرعامل گاز زنجان گفت: ۹۸ درصد خانوار روستایی شهرستان ایجرود تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار دارد.
1399/11/21
در جشن 42 سالگی انقلاب اسلامی؛ کیمیای گاز؛ خانه های 2/97 درصد از خانوار روستایی شهرستان سلطانیه را گردم گرده است
مدیرعامل گاز زنجان گفت: با بهره برداری از ۳۵ روستای شهرستان سلطانیه؛ ۲/۹۷ درصد از خانوار روستایی این شهرستان بهره مند از گاز هستند.
1399/11/21
پوشش شبکه گازرسانی روستاهای شهرستان خدابنده به 7/91 درصد رسید
همزمان با دهه فجر؛ خدابنده ای ها شاهد افتتاح طرح گازرسانی به ۶ روستا بودند تا پوشش گازرسانی در روستاهای خدابنده ی استان زنجان به ۷/۹۱ درصد ‌برسد.
1399/11/21
درچهل و دومین بهار انقلاب اسلامی ایران؛ 100درصد خانوار شهری و 4/88 درصد خانوار روستایی استان زنجان از گاز طبیعی بهره مند است
با همت بلند و تلاش‌های شبانه روزی کارکنان خدوم گاز زنجان در چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۴/۸۸ درصد خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند است
1399/11/14
روشن شدن مشعل گاز 50 واحد صنعتی در دهه فجر؛ واحدهای صنعتی- تولیدی بهره مند از گاز استان زنجان به 2 هزار و 161 واحد رسید
در چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران؛ مشعل گاز ۵۰ واحد صنعتی در استان زنجان روشن شد.
1399/11/14
s