پنجشنبه, 07 اسفند,1399

رنگ متن

فرهنگ سازی در سایه اطلاع رسانی مستمر و مداوم؛ مدیریت مصرف انرژی از طریق رسانه‌ها و همه کانال های اطلاع رسانی؛ فرهنگ سازی شود

فرهنگ سازی در سایه اطلاع رسانی مستمر و مداوم؛ مدیریت مصرف انرژی از طریق رسانه‌ها و همه کانال های اطلاع رسانی؛ فرهنگ سازی شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با بیان اینکه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در رعایت مصرف گاز و انرژی باید مستمر و مداوم باشد؛ بر فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی از طریق رسانه‌ها و همه کانال های اطلاع رسانی در جامعه تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ خدابخش مرادی نافچی در جلسه مدیریت مصرف انرژی استان در محل استانداری زنجان بر لزوم مدیریت مصرف انرژی در استان تاکید کرد و گفت: در این خصوص باید تمام دستگاه‌های اجرایی همکاری کنند.
وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف انرژی از طریق رسانه‌ها در جامعه فرهنگ سازی شود، تصریح داشت: شاخص مدیریت مصرف انرژی دستگاه‌های اجرایی در ارزیابی عملکرد مدیران لحاظ می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با بیان اینکه ما تکلیف داریم مدیریت مصرف انرژی را هم در حوزه مسئولیت و هم در حوزه مأموریت خود مورد توجه جدی قرار دهیم؛ افزود: برای عملیاتی کردن این موضوع لازم است ستاد مدیریت مصرف انرژی در همه شهرستان‌های استان با مسئولیت فرمانداران تشکیل شود.
مرادی نافچی بر لزوم اطلاع رسانی و اقناع سازی از طریق رسانه‌ها برای مدیریت مصرف انرژی در استان تاکید کرد و گفت: شرکت‌های برق و گاز استان تقویم قطع خدمات را تدوین و اطلاع رسانی کنند.
وی همچنین از لزوم برگزاری نشست خبری رسانه‌ها توسط شرکت برق و گاز در استان خبر داد و افزود: باید این مهم مورد توجه قرار گیرد تا مشکلی برای واحدهای تولیدی رخ ندهد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان ابراز داشت: در همه ادارات و سازمان‌ها باید کمیته مدیریت مصرف انرژی با مسئولیت مدیران ارشد سازمان و یا با تفویض اختیار به معاون منابع انسانی، شکل بگیرد تا تدابیر لازم در این خصوص طراحی و عملیاتی شود.
مرادی نافچی افزود: تمام ادارات باید از امروز تدابیر لازم را برای کاهش مصرف انرژی در محیط‌های اداری در دستور کار قرار دهند.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان نیز در ادامه این جلسه به ارائه گزارش عملکرد این شرکت در نهادینه کردن مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی و اقدامات در حال انجام پرداخت و گفت: تمام اقشارجامعه باید نسبت به صرفه‌جویی در مصرف گاز حساس باشند.
موسی احمدلو با اعلام اینکه جلوگیری از خاموشی ها و قطعی گاز تنها در سایه رعایت الگوی مصرف امکان پذیر است؛ افزود: مصرف گاز خانگی شدیداً افزایش یافته است و همین امر سبب شده است مصرف سوخت برخی از نیروگاه‌ها و صنایع محدود شوند.
وی با بیان اینکه یکی از موارد مورد تاکید در شرایط کنونی، اتخاذ تدابیر لازم برای مدیریت مصرف انرژی است، خاطرنشان کرد: راهکار پایداری گاز, صرفه جویی در مصرف است و این در حالی است که اصلاح الگوی مصرف گاز طبیعی نیازمند تمرین است.
احمدلو تصریح داشت: علی‌رغم اینکه زنجان در اقلیم سرد واقع شده است اما معتقدیم می‌توان مدیریت لازم را در زمینه مصرف انرژی اعمال کرد؛ چرا که اگر نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشیم، بالطبع بخش قابل توجهی از جامعه متضرر خواهند شد.
وی درباره رعایت نکات ایمنی در فصل سرما به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی، افزود: استفاده از پوشش مناسب، پرده‌های ضخیم، شیرهای ترموستاتیک و رعایت دمای رفاه ۱۸تا ۲۱ درجه و پوشش مناسب موتورخانه‌ها و تعمیرات لازم در آنها به‌عنوان بخشی از راه‌های مصرف بهینه گاز توصیه می‌شود.
مهندس احمدلو از اصحاب رسانه خواست همچون همیشه یاریگر گاز زنجان در نهادینه کردن فرهنگ مصرف بهینه و امر مهم صرفه جویی در جامعه باشند.

;
نظر شما چیست
 captcha
آخرین اخبار
رشد220 درصدی شاخص بهره مندی از گاز روستایی در زنجان
مدیرعامل گاز زنجان گفت: در ابتدای دولت یازدهم ۱۸۸ روستای استان از گاز طبیعی بهره مند بودند که با گازرسانی به ۴۱۴ روستا در دولت تدبیر و امید، شاهد رشد ۲۲۰ درصدی شاخص بهره مندی از گاز روستایی در استان ه ...
1399/11/21
رشد 82 درصدی اجرای شبکه های تغذیه و توزیع گاز طبیعی در استان زنجان
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبرگفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید ۳ هزار و ۱۳۵کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز طبیعی در استان زنجان اجرا شده است تاکل شبکه های تغذیه و توزیع استان به ۶ هزار ...
1399/11/21
جذب بیش از 144 هزار مشترک جدید گاز در دولت تدبیر و امید
مهندس احمدلو از جذب ۱۴۴ هزار و ۴۹۱ مشترک گاز طبیعی در دولت تدبیر و امید خبر داد و اظهار داشت: با جذب این تعداد مشترک؛ مجموع مشترکین گاز در استان به ۳۶۳ هزار و ۲۴۱ مشترک افزایش یافته است.
1399/11/21
در چهل و دومین بهار انقلاب؛ 98 درصد خانوار روستایی شهرستان ایجرودِ زنجان از نعمت گاز طبیعی بهره مند است
مدیرعامل گاز زنجان گفت: ۹۸ درصد خانوار روستایی شهرستان ایجرود تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار دارد.
1399/11/21
در جشن 42 سالگی انقلاب اسلامی؛ کیمیای گاز؛ خانه های 2/97 درصد از خانوار روستایی شهرستان سلطانیه را گردم گرده است
مدیرعامل گاز زنجان گفت: با بهره برداری از ۳۵ روستای شهرستان سلطانیه؛ ۲/۹۷ درصد از خانوار روستایی این شهرستان بهره مند از گاز هستند.
1399/11/21
پوشش شبکه گازرسانی روستاهای شهرستان خدابنده به 7/91 درصد رسید
همزمان با دهه فجر؛ خدابنده ای ها شاهد افتتاح طرح گازرسانی به ۶ روستا بودند تا پوشش گازرسانی در روستاهای خدابنده ی استان زنجان به ۷/۹۱ درصد ‌برسد.
1399/11/21
درچهل و دومین بهار انقلاب اسلامی ایران؛ 100درصد خانوار شهری و 4/88 درصد خانوار روستایی استان زنجان از گاز طبیعی بهره مند است
با همت بلند و تلاش‌های شبانه روزی کارکنان خدوم گاز زنجان در چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۴/۸۸ درصد خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند است
1399/11/14
روشن شدن مشعل گاز 50 واحد صنعتی در دهه فجر؛ واحدهای صنعتی- تولیدی بهره مند از گاز استان زنجان به 2 هزار و 161 واحد رسید
در چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران؛ مشعل گاز ۵۰ واحد صنعتی در استان زنجان روشن شد.
1399/11/14
s