پنجشنبه, 07 اسفند,1399

رنگ متن

مشترکین کم مصرف زنجانی؛ گاز را با تخفیف صد در صدی و رایگان دریافت می کنند

مشترکین کم مصرف زنجانی؛ گاز را با تخفیف صد در صدی و رایگان دریافت می کنند

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: از اول دی‌ماه؛ مشترکین خانگی که میزان مصرف آن‌ها کم‌تر از الگوی تعیین شده باشد، از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهره مند می شوند
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ موسی احمدلو با اشاره به اینکه به پیشنهاد وزارت نفت و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی مصوبه ای به تصویب هیات وزیران رسید تا طبق آن، قیمت گاز مشترکین کم مصرفِ گاز طبیعی از ابتدای دی ماه امسال با تخفیف ۱۰۰ درصدی محاسبه شود.
وی افزود: این بخشودگی شامل گاز‌بها و همه هزینه‌های مرتبط با آن شامل مالیات، عوارض ارزش افزوده و عوارض گازرسانی است و صرفا سکونت‌گاه‌هایِ دایمیِ در حال بهره‌برداریِ شهری و روستایی و همچنین سکونت گاه‌های عشایری را شامل می‌شود.
مهندس احمدلو ادامه داد: واحدهای خالی از سکنه و سکونت گاه های غیر دائم مانند باغ ویلاها و خانه باغ ها مشمول این تخفیف نمی شوند
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان هدف از اجرای این طرح را تشویق مشترکین به رعایت الگوی مصرف بهینه گاز، ترغیب مشترکین پرمصرف به تغییر رفتار مصرف و کاهش مصارف غیرضرور و نهادینه‌سازی مصرف صحیح گاز طبیعی عنوان کرد.
مهندس احمدلو با بیان اینکه طبق اعلام مصوبه هیات وزیران؛ الگوی مصرف مشترکین کم مصرف در اقلیم های ۱، ۲ و ۳ در ایام سرد سال؛ ۲۰۰ متر مکعب در ماه و کمتر را شامل می شود؛ اذعان داشت: همچنین در ایام سرد؛ مشترکین محترم ساکن در اقلیم ۴ در صورتی که مصرف ماهانه آنها ۱۵۰ متر مکعب و کمتر باشد؛ مشمول طرح بخشودگی می شوند.
وی با بیان اینکه ساکنین اقلیم۵ با رعایت مصرف ماهانه ۱۰۰ متر مکعب و کمتر می توانند رایگان گاز دریافت کنند؛ تصریح کرد: در ایام گرم نیز همه اقلیم ها از نیمه دوم فروردین تا نیمه اول آبان در صورتی که مصرف ۴۵ متر مکعب درماه و کمتر را داشته باشند؛ از تخفیف این طرح بهره مند خواهند شد.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه طبق این مصوبه، گازبهای سایر مشترکین تا الگوی مصرف تعیین شده تغییری نخواهد کرد، افزود: مشترکینی که میزان مصرف ماهانه ایشان بیش از الگوی مصرف تعیین شده است؛ شش ماه فرصت دارند تا برای اصلاح رفتار مصرفی و کاهش مصرف گاز طبیعی خود اقدام کنند.

;

;
نظر شما چیست
 captcha
آخرین اخبار
رشد220 درصدی شاخص بهره مندی از گاز روستایی در زنجان
مدیرعامل گاز زنجان گفت: در ابتدای دولت یازدهم ۱۸۸ روستای استان از گاز طبیعی بهره مند بودند که با گازرسانی به ۴۱۴ روستا در دولت تدبیر و امید، شاهد رشد ۲۲۰ درصدی شاخص بهره مندی از گاز روستایی در استان ه ...
1399/11/21
رشد 82 درصدی اجرای شبکه های تغذیه و توزیع گاز طبیعی در استان زنجان
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبرگفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید ۳ هزار و ۱۳۵کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز طبیعی در استان زنجان اجرا شده است تاکل شبکه های تغذیه و توزیع استان به ۶ هزار ...
1399/11/21
جذب بیش از 144 هزار مشترک جدید گاز در دولت تدبیر و امید
مهندس احمدلو از جذب ۱۴۴ هزار و ۴۹۱ مشترک گاز طبیعی در دولت تدبیر و امید خبر داد و اظهار داشت: با جذب این تعداد مشترک؛ مجموع مشترکین گاز در استان به ۳۶۳ هزار و ۲۴۱ مشترک افزایش یافته است.
1399/11/21
در چهل و دومین بهار انقلاب؛ 98 درصد خانوار روستایی شهرستان ایجرودِ زنجان از نعمت گاز طبیعی بهره مند است
مدیرعامل گاز زنجان گفت: ۹۸ درصد خانوار روستایی شهرستان ایجرود تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار دارد.
1399/11/21
در جشن 42 سالگی انقلاب اسلامی؛ کیمیای گاز؛ خانه های 2/97 درصد از خانوار روستایی شهرستان سلطانیه را گردم گرده است
مدیرعامل گاز زنجان گفت: با بهره برداری از ۳۵ روستای شهرستان سلطانیه؛ ۲/۹۷ درصد از خانوار روستایی این شهرستان بهره مند از گاز هستند.
1399/11/21
پوشش شبکه گازرسانی روستاهای شهرستان خدابنده به 7/91 درصد رسید
همزمان با دهه فجر؛ خدابنده ای ها شاهد افتتاح طرح گازرسانی به ۶ روستا بودند تا پوشش گازرسانی در روستاهای خدابنده ی استان زنجان به ۷/۹۱ درصد ‌برسد.
1399/11/21
درچهل و دومین بهار انقلاب اسلامی ایران؛ 100درصد خانوار شهری و 4/88 درصد خانوار روستایی استان زنجان از گاز طبیعی بهره مند است
با همت بلند و تلاش‌های شبانه روزی کارکنان خدوم گاز زنجان در چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۴/۸۸ درصد خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند است
1399/11/14
روشن شدن مشعل گاز 50 واحد صنعتی در دهه فجر؛ واحدهای صنعتی- تولیدی بهره مند از گاز استان زنجان به 2 هزار و 161 واحد رسید
در چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران؛ مشعل گاز ۵۰ واحد صنعتی در استان زنجان روشن شد.
1399/11/14
s